Fenerbahçemizin Playoff'taki Rakibi; Real Madrid

08.04.2016

Fenerbahçemizin Playoff'taki Rakibi; Real Madrid

Turkish Airlines Euroleague’de hem Normal Sezon, hem de Top 16 turlarını lider olarak geçen Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımız, 13-15 Mayıs tarihleri arasında Berlin’de düzenlenecek Final Four öncesi son tur olan Playoff’ta İspanya’nın Real Madrid takımıyla eşleşti.
 
 
Top 16 F Grubu’nu yedi galibiyetle tamamlayan son Euroleague şampiyonu ünvanlı Real Madrid, bu turda dördüncü basamakta yer aldı ve E Grubu lideri Fenerbahçe’nin rakibi oldu. Real Madrid, son maçında Khimki Moskova’yı 83-70 mağlup ederek Playoff biletini aldı.
 
 
Beş maç üzerinden oynanacak seride üç galibiyet elde eden ekip Final Four’a adını yazdıracak. Fenerbahçe, bu eşleşmede saha avantajına sahip olacak. İlk iki karşılaşmaya Fenerbahçe Ülker Sports Arena ev sahipliği yapacak. 3. ve gerekirse 4. karşılaşmalar ise Real Madrid’in salonu olan Barclaycard Center’da oynanacak. Gerekmesi durumunda 5. ve son maç ise yine Fenerbahçe Ülker Sports Arena’ya taşınacak.
 
 
Fenerbahçe-Real Madrid Playoff serisi maç programı, Euroleague tarafından belirlendiği anda Resmi İnternet Sitemizden paylaşılacak.