Fenerbahçemizin Yeni Sezon Formalari Taraftarlarimizla Buluşuyor

19.07.2014

Fenerbahçemizin Yeni Sezon Formalari Taraftarlarimizla Buluşuyor

adidas ve Fenerium işbirliği ile tasarlanan, Fenerbahçe Futbol Takımlarımızın 2014-2015 futbol sezonunda giyeceği formalar 19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü'nde taraftarlarımızın beğenisine sunuluyor. Formalar, adidas Türkiye'nin Fenerbahçe için özel olarak hazırladığı Caner Erkin, Diego Ribas ve Gökhan Gönül'ün yer aldığı bir kampanya ile tanıtılıyor.

Fenerbahçe'nin yeni sezon adidas formaları için tasarlanan kapsamlı kampanyanın odağında Fenerbahçe taraftarının 'birlik' ve 'coşkusu' yer alıyor. Tanıtım filminde, taraftarların birlikteliğinden doğan 'Fenerbahçe Ruhu', Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nu, koridorlarını, soyunma odasını ve futbolcuları sarıyor. Ardından Fenerbahçe'nin yeni sezon  formaları Caner Erkin, Diego Ribas ve Gökhan Gönül'ün üzerinde beliriyor. Kampanya, Fenerbahçe'nin köklü tarihi boyunca bu ruhu oluşturan taraftarları "#efsanesensin" söyleminde buluşturuyor.

15 Temmuz'da yayınlanan teaser filmiyle sosyal medyada paylaşım rekorları kıran #efsanesensin kampanyası, 19 Temmuz'dan itibaren TV ve dijital reklam filmi yayınlarının yanı sıra, açıkh ava, gazete ve dergi ilanları, sosyal medya, mağaza içi iletişim materyalleri ve PR içerikleri ile de destekleniyor olacak.

Reklam filmini izlemek için: http://www.youtube.com/watch?v=3KRm3ZVa3is

Fenerbahçe Futbol Takımlarının 2014-2015 futbol sezonunda giyeceği formalar

Çubuklu Forma

Fenerbahçe'nin vazgeçilmezi Çubuklu Forma, en eski tasarım ve üretim koşullarında hazırlandığı günlerden, adidas teknolojilerinin kullanıldığı günümüze kadar birçok değişiklik geçirmesine rağmen özünde hep aynı kaldı. Efsane Çubuklu Forma, 2014/15 sezonunda tam anlamıyla özüne dönüyor ve #efsanesensin sloganıyla Fenerbahçe'nin büyük taraftarıyla buluşuyor. Omuz bölümünde adidas'ın simgesi üç bantının yer aldığı Çubuklu Forma'nın sırt bölümünde ise adidas'ın 2014 FIFA World Cup'ta imzası haline gelen ikonik şerit tasarım öne çıkıyor.

Deplasman Forması
Fenerbahçe Spor Kulübü logosunu oluşturan 6 ana renkten biri olan, saflığın ve açık yürekliliğin simgesi beyaz, 2014/15 sezonu deplasman formasında, asaletin simgesi lacivert renkle buluşuyor. Düğmeli yakası ile dikkat çeken adidas forma tasarımının üzerinde ince lacivert çizgiler öne çıkıyor. Omuz bölümünde adidas'ın simgesi üç bantın lacivert renkte yer aldığı formanın sırtında ve yanlarında ise adidas'ın ikonik şerit tasarımı yer alıyor.

Üçüncü Forma
Fenerbahçe 2014/15 sezonunda hem iç saha hem de dış saha alternatifi olarak tasarlanan mavi renkteki 3. Forma, tasarımında kullanılan çubuk detayı ile Fenerbahçe Spor Kulübü' nün tarihi ve özüne göndermede bulunarak geçmiş ile geleceği modern bir tasarımla harmanlıyor. 3. Forma'nın yakasında bulunan şeritler, omuz bölümünde yer alan adidas'ın simgesi üç bant ve  logolar gümüş renkleriyle dikkat çekiyor. Formanın sırt bölümünde adidas'ın ikonik şerit tasarımı yine gümüş renkte yer alıyor.

adidas teknolojileri futbolcuların performansına performans katacak.

Fenerbahçe'nin uluslararası adidas model ve teknolojileri uygulanarak hazırlanan formalarında özel kumaşlar  ve teknolojiler kullanıldı. Kumaş üzerinde uygulanan adidas ClimaCool® teknolojisi ile spor sırasında vücudun en çok ısınan bölgeleri tespit ediliyor, özel tasarlanmış havalandırma kanalları ile iç ve dış hava akımı oluşturuluyor. Böylece vücudun kuru ve serin kalması sağlanıyor. Futbolcuların vücut ısıları 90 dakika boyunca ideal seviyede tutularak, dayanıklılıkları artırılıyor.

adidas formalarda kullanılan FORMOTIONTM teknolojisi ise sunduğu özel dikiş ve kesimlerle sporcuların doğal hareketlerini destekliyor ve performansı artırıyor.

2014/15 sezonu Fenerbahçe formaları 129TL'lik satış fiyatıyla, 19 Temmuz itibariyle, tüm Fenerium mağazaları, adidas yetkili satış noktaları, www.fenerium.com.tr Internet satış sitesi ve http://shop.adidas.com.tr/fenerbahce adresinde taraftarın beğenisine sunuldu. İç saha formaları (Çubuklu Forma) ayrıca yurtdışındaki adidas mağazalarında da satışa sunulacak.