Fenercell Artik Avusturya'da

27.03.2015

Fenercell Artik Avusturya'da

İlklere imza atan Fenerbahçe Spor Kulübü’nün resmi GSM hattı Fenercell, bir ilki daha gerçekleştirdi. Fenercell, Avusturya Telekom Grup ile yaptığı işbirliği sayesinde artık Avusturya’daki Fenerbahçe taraftarlarına da GSM hizmeti sunacak.

 

Fenercell ile Avusturya Telekom Grup işbirliğinin lansmanı, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü’nde gerçekleştirildi. Lansmana Kulübümüz Asbaşkanlarından Turhan Şahin ve Tahir Perek, Avusturya Telekom Grup yetkilisi Stefan Amon, Fenercell Genel Müdürü Hakan Demir, Profesyonel Futbol Takımımızın oyuncularından Serdar Kesimal ve Raul Meireles, Avusturya Fenerbahçe Derneği yöneticileri ve Fenercell çalışanları katıldı.

 

Törende ilk olarak söz alan Turhan Şahin, 2009’da Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek sektöre giren Fenercell’in  6. faaliyet yılında bir başka ilki gerçekleştirdiğini, Avusturya’da faaliyetlerine başladığını ve Avrupa’ya ilk adımı attığını söyledi. Şahin, “6 yılda örnek olacak şekilde mobil iletişim sektörünün yaratıcısı ve lideri olduk. Birçok yeniliğe imza attık, hızlı büyüme, karlı tarifeler ve faaliyetler ile hem Kulübümüze hem de taraftarlarımıza kazandırdık. Fenercell, asırlık Fenerbahçe’nin önemli markalarından biri olmuştur. Başta Fenercell Müdürü Hakan Demir olmak üzere bu projeyi gerçekleştirenlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

Avusturya’da on binlerce Fenerbahçe taraftarının yaşadığını söyleyen Turhan Şahin, “Büyük taraftarımızın içindeki Fenerbahçe sevgisi Ankara’da neyse, Viyana’da da odur. Adana’da ne ise Graz’da da odur. Yurtdışındaki taraftarlarımız Fenercell’in farklı kampanyalarını duydukça, ‘Fenercell bizim yaşadığımız yerde niye yok?’ diyorlardı ve talepte bulunuyorlardır. Bu talebin en yoğun geldiği yer de Avusturya’ydı. Sektöre hakim tecrübeli bir ekibimiz var. Bu talebi karşılamak üzere hareket geçtiler ve kısa sürede Fenercell Avusturya’yı hayata geçirdiler” dedi.

 

Anlaşmanın, taraftarımızın tüm iletişim ihtiyaçları düşünülerek hazırlandığını belirten Şahin, Fenercell’in Türkiye’de olduğu gibi Avusturya’da da yüksek abone sayılarına ulaşacağına inandığını belirtti.


Avusturya Telekom Grup Avrupa Toptan Satış Sorumlusu Stefan Amon ise burada olmaktan büyük gurur duyduklarını belirterek, işbirliği çalışmalarının geçmişinin 1 yıl önceye dayandığını söyledi. Şu anda 25 milyon müşteriden sorumlu bir mobil telekom şirketi olduklarını belirten Stefan Amon, American Mobile ile birlikte Dünyanın 4. büyük iletişim şirketi olduklarını ve 100 milyondan fazla müşteriyle çalıştıklarını söyledi.

 

Fenerbahçe’nin büyüklüğünden ve taraftar sayısının çokluğundan bahseden Stefan Amon, “Bir çok şirketle çalıştım, biz iki noktanın birbirini tamamladığını düşündük. Benim ekibim ve Hakan Bey’in ekibi, biz;  Fenerbahçe’nin ve bizim şirketin bağlarını bir araya getirmeliyiz ve iç içe devam etmeliyiz” dedi.

 

Amon, bu pazara sunacakları ürünlerin 19.07 Euro ödeyerek satın alınabileceğini,  numaraların 1907 rakamlarını taşıyarak Fenerbahçe ile iç içe geçmiş olacakların da kaydetti. Fenerbahçe’nin taraftar sayısını öğrenince çok şaşırdığını ve  Fenerbahçe’nin arkasındaki potansiyeli öğrendiğini belirten Amon, “Güçlü bir marka ve kalabalık bir taraftar kitlesi var. Bu proje çok başarılı olacak. Bu işbirliğinin çok uzun yıllar süreceğine inanıyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Tören, Şahin ve Amon’un birbirlerine karşılıklı hediyeler vermesi, oyuncularımız Serdar Kesimal ve Raul Meireles ile Fenerbahçe Avusturya Derneğimizin yöneticileri Yusuf Tunaboylu ve Pevril Kalkan'a Fenercell Avusturya’nın ilk SİM kartlarının takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.