Fernandao: "kupalar Kaldirmak İstiyorum"

29.06.2015

Fernandao: "kupalar Kaldirmak İstiyorum"

Kulübümüzün yeni transferlerinden Brezilyalı golcü oyuncu Jose Fernando Viana de Santana, Fenerbahçe’de hedeflere ulaşabilmek için her türlü imkanın mevcut olduğuna vurgu yaparak, sarı lacivertli forma altında kupalar kazanmak istediğini ifade etti.
 

Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan 'Güncel' programına konuk olan Brezilyalı oyuncu, Fatih Demirkol’un sorularını yanıtladı ve önemli açıklamalarda bulundu.
 

Öncelikle yeni sezon öncesi yapılan çalışmalara değinen Fernandao, “Aslında şaşırdığımı söyleyebilirim. Çok etkilendim buradan. Başarıya ve hedeflere ulaşmak için her imkan var. Güzel bir tesis ve güzel bir çalışma ortamı mevcut. Burada olmaktan dolayı mutluyum” dedi.
 

İşine konsantre ve her zaman daha iyisini yapmaya çalışan bir futbolcu olduğunu belirten Brezilyalı oyuncu, “Her zaman en iyi olmaya ve daha iyisini yapmaya çalışan oyuncuyum. Kendimi bu şekilde tanımlıyorum. İşine konsantre ve kararlı birisiyim. Saha içinde ve saha dışında arkadaşlarıma yardımcı olmaya çalışıyorum ve çalışacağım. Büyük hedefleri olan bir oyuncuyum ve Fenerbahçe gibi yüksek hedefleri olan bir takımdayım. Fenerbahçe ile kupalar kaldrımak ve Fenerbahçe’yi hedeflerine ulaştırmak benim en büyük hedefim” şeklinde konuştu.
 

Dünyanın en büyük kulüplerinden birine geldiğinin altını çizen golcü oyuncu, “Türkiye’ye ilk geldiğim günlerde burada iyi bir iş çıkarıp, büyük bir takımda oynamayı hedefliyordum ve bunu başardım.  Kendimi işime verdim ve başarılı oldum. Şu anda Dünya’nın en büyük takımlarından birisiyim” dedi.
 

Futbola başlangıç hikayesine de değinen Fernandao,  “Ne istediğini bilen birisiyim. Her zaman futbol aklımda vardı. Kariyerimde bazı zorluklar yaşadım. Bunlara rağmen bir şekilde istediğimi başardım ve futbolcu oldum. Arkadaşlarımla her zaman futbol oynardım ve bir gün bu esnada bir menajer beni gördü ve denemek istediğini söyledi. 19 yaşından sonra futbolcu olma şansını elde ettim. Şu an mutlu olduğum bir yerdeyim” açıklamasında bulundu.
 

Galatasaray’a attığı golü kariyerinin en güzel gol olarak nitelendiren 28 yaşındaki oyuncu, Breziyalı Ronaldo ve Romário’yu da örnek aldığını söyledi.
 

Türkiye Ligi’ni değerlendiren Fernandao, “Buraya iyi adapte olduğumu düşünüyorum. Yarışmacı bir lig. Ayrıca hakemlerin kararları farklı yorumladığını gözetledim. Bu sene yeni takımımla yaptığımız çalışmalarla daha üst noktalara geleceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.
 
 
Geçen yıl attığı 22 golle ligde gol kralı olan ve Sportif Direktörümüz Giuliano Terraneo ile girdikleri bahiste en az 2 gol fazlasının atması gerektiğinin  hatırlatılması üzerine Brezilyalı golcü, “Bu yüzden beni aldılar. Çalışmalarıma en iyi şekilde devam edeceğim. Bu işin de yolu çalışmaktan geçiyor. Gol kralı olabilecek her imkana sahibim. Kendimde de bu gücü hissediyorum” dedi.
 
 
Ailesinin kendisi için çok önemli olduğunu ifade eden Brezilyalı golcü oyuncu Jose Fernando Viana de Santana, son olarak taraftarlara da şöyle seslendi: 
 
 
“Onların güvenini hissediyorum. Beni gayet iyi tanıyorlar. Neler yapabileceğimi biliyorlar. Yüksek arzuyla buraya geldim. Bu takıma yardım etmek istiyorum. Onların desteğine çok ihtiyacımız var. Destekle çok iyi yerlere geleceğimize inanıyorum.”