Fifa U20 Dünya Kupasi Resmi Açilişi Yapildi

22.06.2013

Fifa U20 Dünya Kupasi Resmi Açilişi Yapildi

Türkiye'de düzenlenen FIFA U20 Dünya Kupası'nın resmi açılış töreni, Kayseri Kadir Has Stadyumu'nda oynanan Küba-Kore Cumhuriyeti karşılaşmasının ardından gerçekleştirildi.  

Kore Cumhuriyeti'nin Küba'yı 2-1 yendiği maçın öncesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindekiler sahaya inerek her iki takım futbolcu ve teknik heyetlerini kutlayarak açılış seramonisine katıldı.

Karşılaşma sonrası düzenlenen törende, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, FIFA Başkanı Sepp Blatter, FIFA Asbaşkanı Jim Boys, TFF 1. Başkan Vekili Ufuk Özerten, 2. Başkan Vekili ve Yerel Organizasyon Yönetim Kurulu Üyeleri de yer aldı.

Anadolu'nun karakterini yansıtan kervansaray, dokuma halı ve kamp ateşi unsurlarının yer aldığı açılış töreni Küba-Kore Cumhuriyeti maçının ardından başladı. Kadir Has Stadyumu'na kurulan büyük kervansaray kapısının açılmasıyla başlayan törende, 600'ü aşkın performans sanatçısı ile 175 kişilik halk oyunları dans grubu, Gece Grubu'nun seslendirdiği resmi şarkısı "Yıldızlar Buradan Yükseliyor" eşliğinde özel dans gösterisi sundu.

Finalist 24 takımın ana dilinde "Hoşgeldiniz" yazan halılar ise, ülke bayrakları ile birlikte gösteri boyunca saha kenarında yer aldı.