Filenin Sultanlari İlk Galibiyetini Aldi

01.08.2012

Filenin Sultanlari İlk Galibiyetini Aldi

Londra’da devam eden Olimpiyat Oyunları’nın üçüncü maçında Sırbistan ile karşılan Türkiye, rakibini 3-0 mağlup ederek Olimpiyat Oyunları’ndaki ilk galibiyetini aldı. Karşılaşmanın setleri 25-20, 25-12 ve 25-21 sonuçlandı. Millilerimiz B Grubundaki dördüncü maçını 3 Ağustos Cuma günü 16:45’te G.Kore ile oynayacak.

Karşılıklı sayılarla başlayan ilk setin ilk teknik molasına Sırbistan 8-6 önde girdi. Uzun rallilere sahne olan bu sette Neslihan Darnel ve Gözde Sonsırma ile etkili olan ’’Filenin Sultanları’’, ikinci teknik molada 16-14 üstünlük sağladı. Setin sonlarına doğru daha etkili oynamaya başlayan milliler, ilk seti 25-20 kazandı.

İkinci sete daha rahat çıkan milli takım, Neslihan’ın smaçları ve yaptığı iyi savunmayla ilk teknik molaya 8-5 önde girdi ve molanın ardından da üst üste bulduğu sayılarla skoru 13-5’e getirdi. ’’Filenin Sultanları’’ 16-6 ile girilen ikinci teknik molanın ardından rahat bir oyun ortaya koyup, ikinci seti de 25-12 aldı.

Üçüncü setin başında konsantrasyon eksikliği yaşayan milliler, ilk teknik molaya 8-6 geride girip, sonrasında üst üste kaybettiği sayılarla 11-6 geriye düştü. Daha sonra toparlanan milli takım, üst üste sayılar alarak skoru 11-10’a getirdi. Gözde ve Neslihan’ın smaçlarıyla üstünlüğü ele geçiren ’’Filenin Sultanları’’, ikinci teknik molaya 16-13 önde girdi ve son seti de 25-21 kazanarak, Sırbistan’ı 3-0 mağlup etti.

Milli takım, bu galibiyetle gruptan çıkma şansını sürdürürken, Sırbistan ise 3. maçını da kaybederek, üst tura çıkma şansını yitirdi.

Milli oyuncumuz Eda Erdem sakatlık geçirdi
Maçın ilk setinde Eda Erdem Dündar, bir pozisyon sonrası sağ ayak bileğinden sakatlandı. Karşılaşmaya devam edemeyen Eda, doktor ve fizyoterapist yardımıyla tedavi için soyunma odasına götürüldü.