28.09.2011

Filenin Sultanlari Yari Finalde

Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası'nda Filenin Sultanları son Dünya Şampiyonu Rusya'yı 3-0 mağlup ederek, tarihinde ikinci kez adını yarı finale yazdırdı. Filenin Sultanları yarı finalde ise Sırbistan-Polonya maçının galibi ile karşılaşacak. 

İtalya'da devam eden Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nın çeyrek finalinde Türkiye ile Rusya karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın ilk seti büyük bir çekişmeye sahne olurken Filenin Sultanları, 27-25 ile seti kazanarak 1-0 öne geçti.
 
İkinci sette de Rusya karşısında üstün bir oyun ortaya koyan Filenin Sultanları, etkili servislerin karşılığını aldı ve seti 25-21 kazanarak durumu 2-0 yaptı.
 
Son sette de oyunun kontrolünü elinde tutan Ay-yıldızlı voleybolcularımız, etkili servis atmaya devam ederken savunmada da çok iyi yardımlaşmada bulundu. Voleybolcularımız bu seti de 25-19 alarak maçtan 3-0 galip ayrıldı ve adını yarı finale yazdırdı.

Özellikle Neslihan, ve Bahar'ın etkili servisleri ile Neriman, Esra ve Milli oyuncumuz Eda'nın hücumlarıyla etkili olan Filenin Sultanları'nda, liberomuz Gizem de savunmasıyla alkış topladı.