14.05.2015

Final Four Basin Toplantisi

İspanya’nın başkenti Madrid’in ev sahipliğinde 15-17 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek THY Euroleague Final Four’da mücadele edecek olan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızda, Başantrenörümüz Zeljko Obradovic ile sezonun en değerli oyuncusu seçilen Nemanja Bjelica, Euroleague tarafından düzenlenen basın toplantısına katıldı.
 

Madrid'deki özerk yönetim binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic, 8 kez ile bu kupayı en çok  kazanan antrenör olması şeklinde kendisine yöneltilen bir soruya, "Kupayı kazanmanın  hiçbir sırrı yok. Çok çalışacaksın o kadar" derken, Real Madrid'e karşı bu sezon hiç oynamamalarına rağmen İspanyol  ekibini yeterince tanıdığını söyleyerek "Bu maç için hazırız" yorumunda  bulundu.
 

Başantrenörümüz Obradovic, Nemanja Bjelica ile ilgili, "Yanımda  sezonun en değerli oyuncusu oturuyor. Onu tercih etmezsem herkes bana 'Dörtlü  Final'de nasıl olur da Bjelica'yı ilk 5'te oynatmıyorsun?' diye soracaktır ama  böyle" şeklinde konuştu.
 

THY Avrupa Ligi'nde 2014-2015 sezonunun En Değerli Oyuncusu (MVP)  seçilen Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın oyuncusu Nemanja Bjelica da "İlk olarak  benim için oy kullanan herkese ve gösterdiği destek için tüm aileme teşekkür  ederim. Burada olmak benim ve takımım adına tarihi bir an. Takım arkadaşlarıma,  antrenörümüze ve camiamıza teşekkürler" şeklinde konuştu.
 

Final Four’da olmayı hak ettiklerini kaydeden Nemanja Bjelica, "Belki  antrenörümüz tecrübeli olduğundan onun için değil ama takım, kulüp ve oyuncular  için tarihi bir an. Bizim için inanılmaz. Buraya tatile gelmedik. Kupa için  savaşacağız. Oynayıp, kazanmaya geldik" açıklamasında bulundu.
 

Bjelica, Başantrenörümüz Zeljko Obradovic'in kendisi için çok özel olduğunu vurgulayarak,  "Ondan çok şey öğrenilebilir. Sadece basketbol değil, hayat üzerine de çok şey  öğreniyorum. Büyük bir insan. Fenerbahçe'ye onun için geldim. Eğer birkaç yıl  önce şu anda bulunduğum yere geleceğim söylenseydi 'deli misin?' derdim ama evet  buradayım" diye konuştu.