"final Four İçin İlk Adim Avusturya'da"

13.10.2011

"final Four İçin İlk Adim Avusturya'da"

Sezona, Süper Kupa zaferiyle başlayan Erkek Voleybol Takımımız, bu sezon yine 3 ayrı kulvarda başarı kovalayacak.
 
Son 4 yılda üç kez lig şampiyonu olan, bir kez Türkiye Kupası kazanan, 2009-2010 Sezonunda Balkan Şampiyonu olan takımımızın bu sezonki hedeflerinden biri de Avrupa’da Son Dörde adını yazdırmak.
 
Deneyimli kadrosunu genç ve yetenekli oyuncularla güçlendiren takımımız,  E Grubu’nda İtalyan kulüplerinden Lube Banca Marche Macerata, Rus ekiplerinden Lokomotiv Novosibirsk ve Avusturya temsilcisi Hypo Tirol Innsbruck’la mücadele edecek.
 
Hocamız Daniel Jorge Castellani, 20 Ekim 2011’de Avusturya deplasmanındaki Hypo Tirol maçına dair görüşlerini paylaştı;
 
"Sezona kupayla başlamak her zaman fazladan motivasyon sağlar. Takımımız ve taraftarımız adına sanıyorum Süper Kupa’nın böyle bir özelliği de var. Süper Kupa ile başlayan, ligde İstanbul Büyükşehir Belediye ile başlayan zaferler serisini daha da anlamlı hale getirmenin yolu Avusturya’dan geçiyor. Bu sezon takım olarak birbirimizi daha iyi tanıyoruz; bunun skora yansıyacağına inanıyorum. Fenerbahçe Spor Kulübü, pek çok branşta bu sezon final four hedefliyor. Biz de Erkek Voleybol Takımı olarak bunu başarabilmeyi çok istiyoruz"
 
Takım Kaptanımız Arslan Ekşi de Arjantinli Hocamız gibi Dörtlü Final hedefinden bahsetti;
 
"Şampiyonlar Ligi’nde bir üst tura çıkma başarısı gösteren ilk takım biziz. Bu anlamda gururluyuz ancak artık hedefimizi daha da büyütmek durumundayız. Dolayısıyla ilk adımı Avusturya’da atmak istiyoruz. Bu bağlamda şunu da ifade etmek istiyorum; Ankara’daki Süper Kupa zaferi, hem sezona iyi bir başlangıç yapmak adına önemliydi hem de lig ve Şampiyonlar Ligi için sınav niteliğindeydi. Ancak daha da önemlisi taraftarımızı ne kadar özlediğimizi, onların ne kadar önemli olduğunu daha da iyi anladığımız bir maçtı. Sezon boyunca bizi yalnız bırakmayacaklarını biliyorum, destekleri için şimdiden takım adına teşekkür etmek istiyorum"
 
Takımımızın CEV Şampiyonlar Ligi takvimi şöyle;
 
20 Ekim 2011 / 20.15 / Hypo Tirol INNSBRUCK - FENERBAHÇE 

26 Ekim 2011 / 19:30 / FENERBAHÇE  - Lube Banca Marche MACERATA 

13 Aralık 2011 / 19:30 / FENERBAHÇE - Lokomotiv NOVOSIBIRSK 

21 Aralık 2011 / 19:00 / Lokomotiv NOVOSIBIRSK - FENERBAHÇE      

11 Ocak 2012 / 20.30 / Lube Banca Marche MACERATA - FENERBAHÇE

18 Ocak 2012 / 19:30 /FENERBAHÇE – Hypo Tirol INNSBRUCK