29.04.2013

Galatasaray 70-71 Fenerbahçe

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi Play-Off Final serisinin üçüncü maçında Abdi İpekçi Spor Salonu’nda Galatasaray ile karşılaşan Fenerbahçemiz rakibini 70-71 mağlup ederek, seride 2-1 öne geçti. Seride 4. maç; 2 Mayıs Perşembe günü yine Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanacak ve saat 20:00’de başlayacak. Fenerbahçemiz kazanırsa şampiyonluğunu ilan edecek, Galatasaray kazanırsa serinin beşinci maçına Fenerbahçe Ülker Sports Arena ev sahipliği yapacak.
Oldukça tempolu başlayan mücadelenin ilk çeyreğinde Fenerbahçemiz boyalı alanın dışından sayılar buldu.  Ev sahibi takım ise özellikle Ann Wauters ve Sancho Lyttle’ın pota altından ürettiği sayılarla etkili oldu ancak Takımımız rakibinin farkı açmasına izin vermedi. Periyotun son bölümünde üst üste sayılar bulan Birsel Vardarlı, Fenerbahçemizin ikinci çeyreğe 15-17 önde girmesini sağladı. İkinci periyotta Galatasaray, 7-2’lik seriyle durumu 24-19’a getirdi. Çabuk toparlanan Takımımız, Verameyenka’nın üst üste sayılarıyla bir kez daha eşitliği yakaladı (24-24). İlk yarının kalan dakikaları karşılıklı sayılarla geçildi ve soyunma odasına 34-30’luk skorla girildi.

İkinci devreye skoru eşitleyerek (34-34) giren Fenerbahçemiz karşısında Galatasaray, Sancho Lyttle’la üst üste sayılar buldu. (47-38). Kalan dakikalarda Takımımızın çabası farkı 5 sayıya kadar indirdi (51-46). Final periyotunda finale yakışır bir mücadele vardı. Aradaki farka karşın oyundan kopmayan Fenerbahçemiz, maçın bitimine 6 dakika kala Ivana Matovic’in bulduğu sayılarla öne geçti (55-56). Kalan dakikalarda iki takım da çok iyi mücadeleler sergilerken son dakikalar büyük bir heyecana sahne oldu. Gecenin yıldızı bitime 2.5 saniye kala sahneye çıkan ve attığı basketle Takımımıza galibiyeti getiren Cappie Pondexter oldu. Pondexter'ın sayılarıyla Galatasaray'ı 70-71 mağlup eden Fenerbahçemiz, seride 2-1 öne geçti.