Galatasaray Liv Hospital 72-62 Fenerbahçe Ülker

09.12.2013

Galatasaray Liv Hospital 72-62 Fenerbahçe Ülker

Beko Basketbol Ligi’nin 9. hafta mücadelesinde Galatasaray Liv Hospital ile Abdi İpekçi Spor Salonu’nda karşılaşan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, rakibine72-62 mağlup oldu. Takımımızda Bjelica’nın 17 sayı, 8 ribaundu ile McCalebb’in 13 sayısı galibiyet için yeterli olmadı.

 

Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanan maçı Kulübümüz Asbaşkanlarından Ahmet Özokur ile Yönetim Kurulu Üyelerinden Yalçın Haker de izledi.

 


Fenerbahçe Ülker maça Preldzic, Bogdanovic, Kenan Sipahi, Zoric ve Kleiza ilk 5’i ile başladı. Kleiza ve Macvan’ın karşılıklı basketleriyle başlayan maçın ilk dakikaları Galatasaray’ın skor üstünlüğü ile geçilirken, dış atışlarda etkili olan sarı kırmızı ekip ilk periyodu 23-12 önde tamamladı.


İkinci çeyreğe McCalebb’in üçlüğüyle başlayan Fenerbahçe Ülker,  Bjelica’nın sayısıyla maçta durumu 23-19’a getirdi. McCalebb ile üst üste basketler bulan Takımımız, ilk yarının bitimine 3.5 dakika kala farkı 2 sayıya indirdi (29-27). Ender ve  Mensah-Bonsu ile sayılar bulan Galatasaray karşısında Takımımız soyunma odasına 35-31 geride gitti.


Karşılaşmanın ikinci yarısı karşılıklı basketlerle başladı. Ender Arslan’ın 3 sayılık basketiyle skoru 40-34’e getiren Galatasaray Liv Hospital, karşısında Bjelica ile etkili olan Takımımız çeyreği 53-40 geride tamamladı
 

Maçın son çeyreği de karşılıklı basketlerle başlarken, Kenan Sipahi’nin önderliğinde kolay sayılar bulmaya başlayan Fenerbahçe Ülker, ilk 3.5 dakika içinde skoru 57-47 yaparak farkı 10 sayıya indirdi. Bogdanovic’in üst üste kaydettiği 2 üç sayılık basketle yeniden maça ortak olan Fenerbahçe Ülker, son 3 dakikaya girilirken farkı 6 sayıya indirdi: 63-57. Karşılıklı basketlerle geçen son dakikalarda rakibiyle arasındaki sayı farkını kapatamayan Fenerbahçe Ülker, maçtan 72-62 mağlup ayrıldı.