Galatasaray Liv Hospital 88-82 Fenerbahçe Ülker

10.06.2014

Galatasaray Liv Hospital 88-82 Fenerbahçe Ülker

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, Beko Basketbol Ligi Play-Off Final Serisi dördüncü maçında, Galatasaray Liv Hospital’a 88-82 mağlup oldu ve seride durum 2-2’ye geldi. 4 galibiyete ulaşan takımın şampiyonluğunu ilan edeceği seride 5. maç, 13 Haziran Cuma günü Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da oynanacak.Obradovic, Bo Mc Calebb’e verilmeyen faule itiraz edince maçın bitimine 07:41 kala gördüğü teknik faul sonrasında diskalifiye edildi. Yine bu bölümde yaşanan tribün olayları nedeniyle 3. kez yapılan anonsun ardından hakemler soyunma odasına gitti ve maç 15 dakika aranın ardından kaldığı yerden başladı.

 

Takımımızda Bo Mc Calebb ve Linas Kleiza 22’şer sayı ile en skorer isimlerimiz olurken, Oğuz Savaş da 12 sayı ile çift haneli rakamlara ulaşan bir diğer ismimiz oldu.

 

Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanan maçı Asbaşkanlarımızdan Ahmet Özokur, Yönetim Kurulu Üyelerimizden Ünal Uzun ile eski asbaşkanlarımızdan Ali Koç da izledi.

 

Takımımız karşılaşmaya Bo Mc Calebb, Ömer Onan, Nemanja Bjelica, Luka Zoric ve Emir Preldzic beşi ile başladı.


Bo Mc Calebb ve Sinan Güler’in karşılıklı basketleri ile başlayan maçta, 8-0’lık seri yakalayan ev sahibi takım 3. dakikayı 11-2 önde geçti. Obradovic’in molası sonrasında pota altında Zoric ile skor üreten ekibimiz Bjelica ile de hızlı hücumda 2 sayı buldu ve skoru 11-6’ya getirdi. (05:36) Çeyreğin kalan dakikalarına Arroya ve Sinan Güler’i durdurmakta zorluk çeken Takımımız çeyreği 28-16 geride tamamladı.

 

İkinci çeyreğin ilk bölümünde Kleiza, Zoric ve Oğuz Savaş ile sayı üreten Takımımız skoru 34-24’e getirdi. (05:31) Kleiza, Emir Preldzic ve Bo ile üst üste bsketler bulmaya devam eden ekibimiz çeyreğin bitimine (02:15) kala sayı farkını 4’e düşürdü. (37-33) Karşılıklı basketlerle geçen bölümün son saniyesinde Kleiza’nın basketiyle Takımımız skoru 40-38’e getirdi ve soyunma odasına 2 sayı geride gitti.

 

Üçüncü çeyreğin ilk dakikasında Oğuz Savaş’ın serbest atışlardan bulduğu basketlerle maçta skor eşitlendi. (40-40) Sinan ve Arroya ile 7 sayı bulan ev sahibi ekibe Takımımız Bo Mc Calebb ve Kleiza’nın basketleriyle yanıt verdi. (47-47) Çeyreğin kalan bölümünde etkili olan sarı kırmızılı ekip periyodu 61-49 önde geçti.

 

Takımımız 4. periyoda Bo Mc Calebb’in basketiyle başladı. Karşılıklı basketlerle devam eden maçın (07:41) dakikasında Bo’ya çalınmayan faule Obradovic itiraz etti. Bu esnada yaşanan tribün olayları nedeniyle hakemler 3. anonsu yaptırıp, soyunma odasına gittiler. Obradovic ise çalınan teknik faul sonrasında oyundan diskalifiye edildi. Yaklaşık 15 dakikanın aranın ardından tekrar başlayan maçta Bo Mc Calebb ve Oğuz’un sayılarıyla skorda durumu 73-64’e getiren Takımımız Arroya’nın üçlüğüne engel olamayınca çeyreğin bitimine 5 dakika kala maçta durum 76-64’e geldi.  Kalan bölümde Bo ve Kleiza ile etkili olan Takımımız aradaki sayı farkını kapatamayınca maçtan 88-82 mağlup ayrıldı.