Galibiyet İçin Herşeyi Yapacağiz

21.10.2015

Galibiyet İçin Herşeyi Yapacağiz

Fenerbahçemizin UEFA Avrupa Ligi’nde, A Grubu üçüncü hafta maçında 22 Ekim Perşembe günü Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi AFC Ajax takımı ile oynayacağı maç öncesinde Teknik Direktörümüz Vitor Pereira ile Mehmet Topal basının karşısına geçti.
 

Stadımızda düzenlenen basın toplantısında öncelikle söz alan Portekizli teknik adam Vitor Pereira, yarın sahada daha agresif, oyunu daha çok domine eden bir Fenerbahçe olacağını belirtirken, “Galibiyet  için her şeyi yapacağız” dedi. 
 

Milli oyuncumuz Mehmet Topal da, çok önemli bir maça çıkacaklarını, iyi oyunla sahadan 3 puanla ayrılmak istediklerini ifade etti.
 

Vitor Pereira: "Kaliteli ve açık maç olacak"

Öncelikle Ajax takımı ile ilgili konuşan Pereira, “Geleneği olan, futbol kültürü olan bir rakibe karşı oynayacağız. Topa sahip olma geleneği olan ofansif oyunu tercih eden, dünya futboluna yetenekli oyuncular sunan bir takımla karşılaşacağız. Yarın akşam iki takımda kazanmak isteyecek. İki takım da topa hakim olmak isteyecektir. Ben inanıyorum kaliteli ve açık maç olacak. İyi bir karşılaşma olacak. Taraftarımızın da desteğini arkamızda hissedeceğimizden şüphem yok” dedi.
 

Vitor Pereira:"Sahadan galip ayrılıp elimizi güçlendirmek istiyoruz"

Kayserispor maçından farklı bir maç olacağını dile getiren Portekizli teknik adam, “Avrupa Ligi ve Türkiye ligini ayrı ayrı değerlendirmeye çalışıyoruz. Son Avrupa maçını sahamızda kaybetmiştik. Biz Avrupa liginde ileriye gitmek istiyoruz. Sahadan galip ayrılıp elimizi güçlendirmek istiyoruz. Kayserispor maçından farklı bir Fenerbahçe izleyeceğimizi düşünüyorum. Oyunu domine eden, agresif bir Fenerbahçe göreceğiz. Kayseri deplasmanında yüksek zeminde oynamıştık. Teknik anlamda daha iyi maç olacak” ifadelerini kullandı.
 

Vitor Pereira: "İhtiyaca göre bazen çift forvet, bazen tek forvet oynatıyorum"

Taktik ve on birle ilgili bilgi vermeyen Vitor Pereira, ”Şu anda oyuncularım bile kimin sahada olup olmayacağını bilmiyor. Oyuncularımla konuşmadan kimin oynayıp oynamayacağı ve taktikle ilgili bilgi veremem. Moussa Sow transfer sürecinin son günlerinde takımımızdan ayrıldı. Hep iki forvetle oynamak istiyordum ama açıkçası Sow gidince planlarım biraz bozuldu. Elimde iki forvet oyuncusu var. Her ikisini de 90 dakika oynatma durumum yok. Seviyelerini yüksek tutmak zorundayım. Gerektiğinde her ikisi de 90 dakika oynar, ama sakatlık olursa zorda kalırız. İhtiyaca göre bazen çift forvet, bazen tek forvet oynatıyorum” şeklinde konuştu.
 

Vitor Pereira:"Teknik hocanın görevi 25 oyuncuyu en iyi şekilde idare etmektir"

van Persie ile ilgili soru üzerine Vitor Pereira, “van Persie ile ilişkim hiç kötü olmadı. Hocanın ve oyuncusunun kendi düşünceleri vardır. Bazen hoca ve oyuncunun düşünceleri farklı olabilir. Teknik hocanın görevi 25 oyuncuyu en iyi şekilde idare etmektir. van Persie aramıza katıldığında fizik olarak yetersizdi ama zamanla çalışarak bu durumu daha iyiye gitti. 90 dakika sahada kalmak istemesi normal. Ben tüm oyuncular 90 dakika oynasın diye çabalıyorum. Şu anda takıma katkı yapıyor. Barcelona ilgili haberler çıkıyor, bu konuda benim bir bilgim yok. Tek bildiğim sizden gelen sorular üzerine bunları öğreniyorum. Kulüpten ve yetkililerden bana böyle bir bilgi gelmedi” yanıtını verdi.
 

Vitor Pereira: "Her zaman kazanmak..."

Takımdaki sakat oyuncularla ilgili içinse, “Doktorumuz, sağlık ekibimiz, oyuncunun kendisi cevap verebilir. Bir idman daha var oynayacak durumda olup olmadıklarını göreceğim ama şu anda sakat oyuncuların durumunu bilmiyorum” diyen Pereira, “Sadece Ajax ve Galatasaray maçlarımızı değil, daha sonraki maçlarımızı da kazanmalıyız. Büyük kulüplerde bu tür zorunluklar vardır, her zaman kazanmak gerekir” dedi.
 

Vitor Pereira:"Hayatımda böyle bir taraftarım olmadı demiştim"

Baskının her zaman olduğunu dile getiren Pereira, “Baskı bana her zaman enerji veren şeylerden biridir. Kendimi iyi hissetmek ve işimi iyi yapmak için baskı benim için pozitif bir şeydir. Kazanmak için bu baskıyı hissetmeyi seviyorum. Büyük takımlar için doğal bu baskı, buradan sıradan bir takımda çalışmıyoruz. Yarın iyi bir Fenerbahçe imajı vereceğiz, taraftarı da beni de mutlu eden bir futbol ortaya koyacağız. Her şeyi yapacağız galibiyet için. Zaten her maça galibiyet için çıkıyoruz, bunun için çalışıyoruz her gün. İlk gün de söylediğim gibi; güçlü, kaliteli, agresif bir takım için yola çıktık. Farklı kültürlerden gelen oyuncularımız var. Aynı zamanda iletişim de bize sorun yarattı. Birlik olamadık, agresif ve takım halinde oynamak zorunda oluğumuz bir maç var önümüzde. Uzun yıllardır oynayan takımlara göre, tam anlamıyla takım olmak açısından zamana ihtiyacımız olabiliyor. Ama kesinlikle benim hedefim değişmedi. Her maç üstün performans ortaya koyabilen, düzenli ve güçlü bir takım olacağız. Henüz olamadık ama gelecekte olacağız. Bu kadar büyük bir takımın, camianın istediği bir takım olacağız. Hiçbir zaman hayatımda böyle bir taraftarım olmadı demiştim, onların da istediği güçlü bir takım olup, lig şampiyonluklarına ulaşan, Avrupa'da da şampiyonluklara oynayan bir takım haline geleceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.
 

Mehmet Topal: "Galip gelmek için bütün gücümüzü sahamıza yansıtacağız"

Ardından söz alan oyuncumuz Mehmet Topal, "Ajax Hollanda’nın en köklü takımlarından biri. Genç oyunculardan kurulu ve iy futbol oynamaya çalışan takım. Bizde kaliteli bir ekibiz ama bazen iyi oyunu istediğimiz seviyeye çıkamadığımız zamanlar da oldu. Yeni bir sayfa açmak istiyoruz. Daha fazla nasıl iyi takım oluruz onun çabası içindeyiz. Rakibimiz bizden 1 puan önde. Önemli maç. Galip gelmek için bütün gücümüzü sahamıza yansıtıp iyi oyun ve 3 puanla sahadan galip ayrılma istiyoruz” dedi.
 

Mehmet Topal: "Sezona iyi şekilde devam etmek istiyoruz"

Maç ayırmadıklarının altını çizen Milli oyuncu, "Önemsiz karşılaşma fikrine katılmıyorum. Bütün takımlara saygı duyuyoruz. Kayserispor maçında istenilen performansı gösteremedik. 3 puana ihtiyacımız vardı. Üzerimizde baskı vardı. Bunun için de bazen istediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık. O maçta aldığımız kötü bir sonuç bu iki maç öncesi olumsuz havaya girmemize nende olabilirdi. Zaman zaman oyunu istediğimiz seviyeye çekemiyoruz. Yeni bir ekibimiz, hocamızın da söylediği gibi farklı kültürlerden ve liglerden gelen oyunculardan kurulu bir takımız. Nasıl daha iyi oluruz bunun havasına girdik. Maç ayırmıyoruz. Önümüzde 2 büyük maçımız var, bunlara konsantre olup sezona iyi şekilde devam etmek istiyoruz" diye konuştu.
 

Mehmet Topal: "Zaman ihtiyacımız vardı ve artık bu zaman doldu"

"Yeni bir takım oluşturmak her zaman zordur" diyen orta saha oyuncusu, "Uzun zamandır birlikte oynayan bir ekibe sahiptik. Yabancı sayısının serbest olması bu değişikliğin en büyük faktörlerinden. Çok kaliteli oyuncular da geldi. Zamana ihtiyacımız vardı ve artık bu zaman doldu. Telafisi olmayan dönemlere giriyoruz. Bütün olumsuzlukları bir kenara bırakmalıyız. Hocamız sahaya hangi kadroyu çıkarırsa çıkarsın herkes elinden geleni yapmaya çalışıyor. Her ikimiz de (Josef de Souza) takımı üst seviye nasıl çekeiriz onun mücadelesini veriyoruz. Bizde elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.