15.10.2015

Galibiyetin Mimarlari Konuştu

Spor Toto Şampiyonlar Kupası maçında VakıfBank’ı 3-2 yenerek kupanın sahibi olan Sarı Melekler ve Antrenör Marcello Abbondanza maçın ardından Fenerbahçe Televizyonu mikrofonlarına konuştu. Konuşmalardan derlediklerimiz şu şekilde:
 

Marcello Abbondanza: “Çok mutluyum bir kupa daha aldığımız için”

İki takım için de inişli çıkışlı bir maçtı. Çok mutluyum bir kupa daha aldığımız için. Takımım maçta güçlü kalabilmeyi başardı. Oyuncularımın karakterli oluşlarından dolayı çok mutluyum.
 

Kaptan Eda Erdem Dündar: “İyi oynayan ve isteyen taraf bizdik ve kazandık”

Çok güzel başladık ama küçük hatalardan sonra toparlanmayı başarabildik. Bugün takım çok iyi bir voleybol ortaya koydu. Taraftarımıza da çok teşekkür ederiz. Sezonu kupayla açtık, inşallah böyle devam eder her şey.
 

Çok iyi başladık, ilk set çok iyi geçti. İkinci set, üçüncü set derken dördüncü sette ‘maç gidiyor arkadaşlar bir şeyleri değiştirmemiz gerekiyor’ dedik. Kenetlendik, çok iyi servis attık ve devamında maçı beşinci sete uzattık. Son sette de iyi oynayan ve isteyen taraf bizdik ve kazandık. Kızları tebrik ediyorum, gerçekten çok güzel mücadele ettik.
 

Şeyma Ercan: “Çok mutluyum”

Çok mutluyum. Çok güzel bir duygu. Takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum, inanılmaz güzel bir maçtı. Unutamayacağım maçlar arasına girecek. Taraftarımıza da teşekkürler, bizi yalnız bırakmadılar.
 

Merve Dalbeler: “Bu zorlu günlerde insanların yüzlerini biraz güldürebildiysek ne mutlu bize”

Milli takımdan yeni döndük, çok hazırlanamadık. Karşı takımda da bizde de inişler çıkışlar oldu. Bizim farkımız takım olabilmekti. Zor zamanlarımızda birbirimize inandık, güvendik. Zaten taraftarımız desteğini hiçbir zaman bırakmadı. Çok teşekkür ediyorum onlara. Bize zor zamanlarımızda çok yardım ediyorlar. Ayrıca Başkanımız geldi. Başkanımız buradayken farklı bir motivasyonla oynuyoruz. Herkese çok teşekkür ediyorum. Ankara’da kupa kaldırmak ayrı bir zevk, burası bize gerçekten uğurlu geliyor. Bu zorlu günlerde insanların yüzlerini biraz güldürebildiysek ne mutlu bize.
 

Meliha İsmailoğlu: “Kazandığımız için çok mutluyuz”

Çok zorluydu. Takım daha oturmamıştı. 3-4 gündür antrenman yapıyoruz. Karşı takımda aynı durumda. Bugün kimin kazanacağı belli değildi. Kazandığımız için çok mutluyuz.
 

Polen Uslupehlivan: “Önemli olan kazanmaktı ve kazandık”

İnanılmaz bir atmosfer var. Geçen sezonda burada 2 kupa aldık, bu yüzden Ankara’yı çok seviyoruz. Buranın bizim için önemi çok başka. İnanılmaz bir taraftar var, herkes bizi desteklemeye geldi. Herkese çok teşekkür ederim. Çok yeni bir takımız. Uyum problemleri yaşadık, bu yüzden düştük oyundan. Önemli olan kazanmaktı ve kazandık. 
 

Yeon Koung Kim: “Çok mutluyum”

Taraftarlarımıza ve takım arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Çok mutluyum.