Genç Atletlerimiz Kizlarda Avrupa Şampiyonu, Erkeklerde İse Avrupa İkincisi Oldu

19.09.2016

Genç Atletlerimiz Kizlarda Avrupa Şampiyonu, Erkeklerde İse Avrupa İkincisi Oldu

İspanya’nın Castellon kentinde düzenlenen Avrupa Gençler Şampiyon Kulüpler Kupası’nda mücadele eden Fenerbahçeli atletler; kızlarda birinci erkeklerde ise ikinci oldu.
 

38. Avrupa Gençler (U20) Şampiyon Kulüpler Kupası A Grubu müsabakalarında mücadele eden Fenerbahçe Atletizm Şubemiz, başarılı sonuçlara imza attı. 
 

Kızlarda 19 yarışmanın ikisinde; cirit atmada Eda Tuğsuz ile çekiç atmada Deniz Yaylacı ile birincilik elde eden, sekiz dalda ise yarışmayı ikinci bitiren Fenerbahçe, toplamda 115 puanla zirveye çıktı. Yarışmalar sonunda Britanya’dan Blackheath & Bromley Harriers ikinci, Danimarka’dan Sparta ise üçüncü sırada yer aldı.
 

Erkeklerde ise Fenerbahçemiz şanssız bir şekilde birincilikten oldu. Dört yarışma kala gerisinde olduğu Britanya ekibi Shaftesbury’yi yakalayan Ekibimiz, 4×400 yarışında rakibini geride bırakarak ilk sıraya yerleşti. Ancak beş dakika sonra gelen diskalifiye kararıyla son yarıştan puan alamayan Takımımız, toplamda ikinci sırada kaldı. 
 

Fenerbahçemiz böylece geçen yıl İstanbul'daki gibi Avrupa Gençler Şampiyon Kulüpler'i kızlarda şampiyon, erkeklerde 2. olarak bitirdi.
 

Avrupa Gençler Şampiyon Kulüpler Kupası’nda zaferlere abone olan Fenerbahçe, elde ettiği başarılarla 38 yıllık geçmişi olan kupanın son dönemine damga vurdular.