Genç Bayan Atletizm Takimimiz Avrupa Şampiyonu

01.02.2015

Genç Bayan Atletizm Takimimiz Avrupa Şampiyonu

Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Kupası’nda mücadele eden Fenerbahçe Atletizm Şubemiz, bayanlarda şampiyon, erkeklerde ise ikinci oldu. Genç Bayan Takımımız, Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Kupası'nda ilk şampiyonluğunu elde ederken, bir şampiyonluğu bulunan Erkek Takımımız da ikinci kez 2. oldu.


İspanya’nın Guadalajara kentinde düzenlenen Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Kupası Yarışları bugün yapıldı. 17 takımın yer aldığı bayanlar kategorisinde Pınar Demirtaş, Gülnaz Uskun, Nuran Satılmış, Büşra Nur Koku, Gülşen Karataş ve Fatma Demir'den oluşan Genç Bayan Takımımız,  29 puanla şampiyon oldu. Ferdi sıralamada Gülnaz Uskun müsabakayı üçüncü sırada bitirdi. 


12 ekibin yer aldığı genç erkekler yarışlarında ise  Enes Korkmaz,  Emrah Ergül, Ömer Oti, Ramazan Barbaros ve  Onur Aras’tan oluşan Genç Erkek Takımımız, 46 puanla Avrupa ikincisi oldu.  Onur Aras da ferdi yarışları ikinci sırada tamamladı.


Bu sonuçların ardından Fenerbahçe Atletizm Şubemiz gelecek yılda hem erkeklerde hem de bayanlarda Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Kupası’nda mücadele etme hakkı kazandı.