Genç Bayan Basketbol Takimimiz Türkiye Şampiyonu

19.05.2013

Genç Bayan Basketbol Takimimiz Türkiye Şampiyonu

Samsun’da düzenlenen Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası’nın finalinde Güre Belediyesi ile karşılaşan Fenerbahçe Genç Bayan Basketbol Takımımız, rakibini  88-49 mağlup ederek, üst üste 5. kez Türkiye Şampiyonu oldu. Cansu Köksal 22 sayı ile maçı noktalarken Hülya Çoklar 17 sayı, 13 ribaund ile Takımımızın en etkili isimlerinden oldu. Kupayı İlkadım GHSİM İlçe Müdürü Murat Turan'ın elinden alan oyuncularımız büyük sevinç yaşarken, aynı zamanda bireysel anlamda da çeşitli ödüllere layık görüldü.

  Turnuvanın "En iyi oyuncusu" ve  “En İyi Forveti”, Fenerbahçemizden Cansu Köksal olurken, oyuncu ödülünü A Klasmanı Hakemi Ali Şakacı’nın elinden aldı. Turnuvanın “En İyi Pivotu” da Takımımızdan Hülya Çoklar'a verildi. Hülya’ya ödülünü Federasyon temsilcisi Ümit Baytut verdi.

  Mücadeleye 14-4’lük bir seriyle etkili başlayan Fenerbahçe ilk periyodu hızlı hücumlardan bulduğu kolay sayılarla 10-32 önde tamamladı. İkinci periyotta Hülya-Başak ikilisi ile hücumdaki etkinliğini sürdürürken ribaundlarda da rakibine karşı önemli bir üstünlük kuran Takımımız ilk yarıyı 40-18 önde kapattı. Üçüncü periyotta farkı 32 sayıya kadar çıkartan Fenerbahçe son periyoduna 34-66 önde girdiği maçtan 49-88 galip ayrıldı.