04.02.2012

Genç Boksörlerimiz Türkiye Şampiyonu

Rize’nin Güneysu ilçesinde 7 gündür devam eden Gençler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası, bugün 10 sıklette yapılan final müsabakaları ile sona erdi.

Final maçlarında 6 boksörümüz 4 sıklette altın madalya için ringe çıktı. 3 boksörümüz şampiyon, 3 boksörümüz ikinci, 1 boksörümüz de üçüncü oldu. Şampiyonanın en fazla madalya ve maç kazanan takımı Fenerbahçe oldu. 

Final müsabakalarında boksörlerimizden 52 kiloda Cengiz Onat Kocaeli bölgesinden Murat Mut’u puanla, 56 kiloda Nurettin Ovat bir diğer sporcumuz Tekin İnak’ı puanla,  60 kiloda Yasin Yılmaz da yine Fenerbahçeli Berat Şimşek’i puanla yenerek altın madalyanın sahibi oldu. 75 kiloda Hasan Ali Şengül ise Kocaeli bölgesinden Ömer Dinçer’e puanla mağlup oldu. Ömer Dinçer, Tekin İnak ve Berat Şimşek şampiyonayı gümüş madalya ile tamamladı. Öte yandan yarı finalde 60 kiloda sporcumuz Yasin Yılmaz ile eşleşip mağlup olan boksörümüz Osman Emre Kuzu ise şampiyonayı üçüncülükle tamamlayarak bronz madalyada kaldı.

Rize ve Güneysulular’ın büyük ilgi gösterdiği final maçları sonrası sporcular madalyalarını Rize Valisi Seyfullah Hacımütfüoğlu ve Vali yardımcısı, belediye başkanları, Güneysu Kaymakamı, yerel yöneticiler ve Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Asbaşkanlar Mert Öztemel, Hasan Kartal ve Genel Sekreter Naci Numanoğlu’ndan aldılar.

Şampiyonayı değerlendiren Fenerbahçe Boks Şube Kaptanımız Mert Öztemel, "Genç boksörlerimizin şampiyonluğu beni ve teknik ekibimi memnun etti. Şampiyonada kazandığımız başarıyı Kulübümüze çağ atlattıran Başkanımız Aziz Yıldırım’a hediye ediyoruz. Başta Başkanımız Aziz Yıldırım olmak üzere Yönetim Kurulu Üyelerimizin ve camiamızın sporcularımıza verdiği destek sayesinde sporcularımız ulusal ve uluslararası arenada madalyaları toplamaya devam edecektir" dedi.

Genç sporcularımızın takım kaptanı 2011 yılı Dünya ikincisi boksörümüz Cengiz Onat ise, "Başkanımız Aziz Yıldırım’a sevgililer günü hediyesini 10 gün önceden vermenin mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu.