Genç Kürekçilerimiz Türkiye Şampiyonu

16.07.2018

Genç Kürekçilerimiz Türkiye Şampiyonu

Fenerbahçe Kürek Şubesi, Gençler Türkiye Şampiyonası'nda ikinci gün yarışları sonunda genç erkeklerde 8 tek yarışını kazanarak şampiyonluğa ulaştı. Şubemiz öte yandan küçük erkekler ve Deniz Küreği U19 erkeklerde de şampiyonluğun sahibi oldu.

Gençler Türkiye Şampiyonası, 14-15 Temmuz tarihlerinde Sapanca Kırkpınar parkurunda yapıldı. Organizasyonun ikinci gününde 6 genç erkek yarışı gerçekleştirildi. Son yarış öncesi şampiyonun henüz belli olmadığı etkinlikte son olarak küreğin en prestijli yarışı olan sekiz tek dümencili yarışı yapıldı. Denizhan Aydın, Hamza Mert Avunduk, Emir Saygılı, Bora Özge, Oğuz Okansu, Behlül Uyar, Ömer Faruk Şahiner, Barış Bayrak ve dümenci Kaan Aksu'dan oluşan ekibimiz kazandı ve 558 puanla şampiyonluğunu ilan etti.

Kürek Şubemiz, Deniz Küreği U19 erkekler ile küçük erkeklerde de 300'er puanla şampiyon oldu.

Kürekçilerimiz madalyalarını Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven'den aldı. Madalya takdiminin ardından büyük sevinç yaşayan sporcularımız, şampiyonluğu tezahüratları eşliğinde kutladı.

Başta Fenerbahçe Kürek Şubesi sporcularımız olmak üzere, Kürek Şubemiz yöneticilerini, teknik ve idari ekibimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.