Gökhan:"10 Kişiyle Daha Çok Mücadele Ettik"

31.10.2011

Gökhan:"10 Kişiyle Daha Çok Mücadele Ettik"

Oyuncumuz Gökhan Gönül, 10 kişi kalmalarına rağmen Karabükspor karşısından 3 puanla ayrılmalarının sevindirici olduğunu belirtti.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Gökhan Gönül, "Bizim adımıza 10 kişi kalıp 3 puan almak sevindirici. 10 kişi kalmak bireysel anlamda bazen daha fazla efor sarf etmek adına takımın da işine geliyor. Daha çok mücadele etmek, bire birlerde daha fazla ayakta kalmak zorunda kalıyorsunuz. Belki de hayırlı oldu 10 kişi kalmak bugün" dedi.

İyi mücadele ettiklerini belirten Gökhan, "Çok iyi oynamadık bugün belki ama çok iyi mücadele ettik. Karabükspor karşısında 10 kişiyle 3 puan almak da çok önemli. Belki sondan 3. sıradalar ama herkes herkesten puan alacak güçte artık. Bizim adımıza sevindiriciydi" diye konuştu.

Alex ile ilgili haklarında basında yer alan haberlerle ilgili Gökhan Gönül şu ifadeleri kullandı:

"Burası Fenerbahçe, burası mahalle takımı değil. Alex'le benim hakkında bazıları kafalarına göre haberler yapıyor. Biz zaten saha dışı etkenlerle bu kadar uğraşırken, bir de bunlara cevap veriyoruz. İsim vermeyi sevmem ama biz onları uyardıkça haber yapıyorlar. Doğan Çil ve Oğuz Yörük hakkında yasal yollara başvuracağım. Biz yalanladıkça, 'hayır daha da feci olaylar yaşandı biz yazmıyoruz' diyorlar. Daha önce de söyledim, bunu ispatlasın bugün futbolu bırakırım. Benim ricam onlardan doğru haberler yapması. Zaten futbolcularla basının arasının açık olma nedeni de bu. Olmadık şeyleri yazıp insanların önüne bizi atıyorlar. Saha içinde birbirimize kızdığımız anlar oluyor. Alex bana kızar, ben Emre ağabeye bağırırım. Bunlar galip gelmek için yapılır. Ama saha dışında Alex'in benle tartışması söz konusu olamaz. Dediğim gibi Alex'le değil, Hasan, Berk gibi yaşı küçük yaştaki oyuncularla bile yaşanmaz. Çil'e de buradan söylüyorum; İspatlasın futbolu bırakırım."