Gökhan:"fenerbahçe Formasi Kimsenin Tapulu Mali Değil"

27.03.2012

Gökhan:"fenerbahçe Formasi Kimsenin Tapulu Mali Değil"

Oyuncumuz Gökhan Gönül, Kupada Samsunspor ve Ligde Bursaspor maçlarının kadrosuna teknik sebeplerle alınmaması üzerine, medyada Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman ile arasında sorunlar olduğu şeklinde çıkan haberleri kesin ifadelerle yalanladı."Aykut Hoca ile en ufak bir tartışmam söz konusu değildir, zaten de olamaz" diyen Gökhan Gönül, "Bugün kardeşim Orhan oynar yarın ben oynarım. 30 kişilik bir kadrodan söz ediyoruz. Fenerbahçe forması kimsenin tapulu malı değildir" ifadelerini kullandı.

Takımımız Medya Sorumlusu Orkun Yazgan’ın hazırlayıp sunduğu ve Radyo Fenerbahçe’de yayınlanan ’Orkun Yazgan İle Samandıra Saati’ isimli programa telefonla bağlanan Gökhan Gönül, Fenerbahçe’nin her futbolcusu hakkında bu tip haberlerin dönem dönem çıktığını bu kez de piyangonun kendisine vurduğunu söyledi.

Aykut Hoca ile tartışmam söz konusu olamaz

Çıkan haberlerden yakınan Gönül, "Ben her zaman söylüyorum. Performansımı eleştirsinler; iyileri kötüleri değerlendiririm. Ancak artık özel hayatımıza da girmeye başladılar, bize zarar vermeye başladılar" dedikten sonra, Samsunspor ve Bursaspor maçlarında kadroda yer almamasını teknik direktör tercihi olarak değerlendirdi. Gökhan Gönül, "30 kişilik bir takımız. Bir gün ben, başka gün başkası görev yapar.Artık dayanılmaz noktaya geldiler. Baştan sona yalan dolan kelimeler kullanıyorlar. Son birkaç gündür iddialar ortaya atılıyor. Ancak gerek kendi sitemde gerekse fenerbahceorg’da  belirtildi; Aykut Hoca ile en ufak bir tartışmam söz konusu değildir, zaten de olamaz. Hocam söyledi, ’Teknik sebepler’ dedi ve noktayı koydu. Yalan haber yapmayı adet haline getirmiş gazeteciler, benim üzerinden ve Fenerbahçe üzerinden prim yapmak için bunları çıkarıyor. Herkes benim karakterimi, kişiliğimi bilir. Fenerbahçe taraftarının bu tip haberlere inanmayacağını da biliyoruz ama biz sustukça insanlar Fenerbahçe’ye zarar vermek için masa başından haberler yapmaya devam ediyor. Ben Fenerbahçe formasını üzerime giymeye başladığım süre boyuncu hiç pişman olmadım, olmayacağım da. Bugün kardeşim Orhan oynar yarın ben oynarım. 30 kişilik bir kadrodan söz ediyoruz. Fenerbahçe forması kimsenin tapulu malı değildir. Fenerbahçe’de oynadıkça, ona layık olmaya çalışan bir futbolcu olmak için uğraştım. 3 Temmuz’dan beri konuşuyorlar; oradan yıkamadılar, şimdi bizi içeriden yıkmaya çalışıyorlar. Cevap vermeyelim diyoruz ama artık kendilerine yakışmayan şeyler yapıyorlar. Tümünü kastetmiyorum, içlerinde çok saygı duyduğumuz, yorumlarına saygı gösterdiğimiz isimler var. Ama bazı ne yazdığın bilmeyen gazeteciler de var. Bunları soyutlamamız gerekiyor. Bunlar, konuştukça bizi hedef gösteriyorsunuz diyorlar. Ancak onlar da 35 milyon Fenerbahçe taraftarını niye bizim üzerimize çekiyorlar?" diye konuştu.

Futbolun bir savaş gibi değil de bir spor ve eğlence gibi takip edilmesi gerektiğini belirten Gökhan Gönül,  "Spor, adı üstündü spor, bir savaş değil. Bazıları başarınızı hazmedemeyecek, elinizden almaya çalışacak. Onlar sadece kendi düşünceleriyle kalacaklar. Tüm başarılarımızın, anamızın ak sütü gibi helal olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Artık puan kaybına tahammül yok

Trabzonspor maçı hakkındaki düşüncelerini de aktaran Gönül, "Artık dönüşü olmayan zor bir yola girdik. Artık puan kaybına tahammül olmayan maçlara çıkıyoruz. Puan farkı biraz daha kapanıyor. Artık önümüzde Trabzon maçı var. Her zaman Fenerbahçe sahaya 3 puan için çıkar. 3 puan için elimizden genli yapacağız. Kimin oynayıp kimin oynamadığı önemli değil. Bizim alacağımız şampiyonluk bazılarına yara olacak, bazılarını hançerleyecek. Hak ettiğimiz şampiyonluğun, ne kadar hakkımız olduğunu göstermek için yeniden şampiyon olmamız gerekiyor. Play-off’lara en az kayıpla gitmemiz, Trabzon maçını kazanmazı gerekiyor, inşallah da kazanırız" diye konuştu.

Tüm oklar Fenerbahçe’nin üzerinde

Başkanımız, yöneticilerimiz ve çalışanlarımızın da yargılandığı Tarihi Dava hakkında ise Gökhan Gönül, "Orada sadece Fenerbahçe yargılanmıyor. Yöneticilerimizin yargılanması bizim suçlu olduğumuz anlamına gelmiyor. Haklarında iddia olduğu halde orada olmayanlar var. Fenerbahçe’nin seveni kadar sevmeyeni de olduğu için tüm oklar Fenerbahçe’nin üzerinde. 17 maç; 16 galibiyet ,1 beraberlik. Türkiye’de bir tarih yazmış bir takım. Tabii ki bunu kıskananlar olacak" dedi.

Biz otelde iki gün kalınca sıkılıyoruz, onlar aylardır içeride

Devam eden bu süreçten etkilendiklerini ve bunu bir bahane olarak ileri sürmediklerini belirten Gökhan Gönül, "Biz Eskişehir maçından önce, gece 2’ye 3’e kadar tahliyeleri bekledik. Herkes 3 Temmuz’u bahane ettiğimizi düşünüyor. Ama gerçekten de öyle, etkileniyoruz. Sonuçta 5 yıldır yüzünü tanıdığım, karakterini bildiğim insanlar suçsuz oldukları halde içerideler. Biz otel odasında iki gün kaldığımız zaman sıkılıyoruz, onlarsa aylardır içerideler. Onlar için çok zor bir durum, En azından tutuksuz yargılanmalarını istiyoruz" diye konuştu.