Gökhan Gönül: "aykut Hoca Babam Gibidir"

20.10.2011

Gökhan Gönül: "aykut Hoca Babam Gibidir"

Profesyonel Futbol Takımımızın oyuncularından Gökhan Gönül, basının bir kısmında yer alan haberlerin aksine Aykut Kocaman ile aralarında hiçbir problem bulanmadığını, zaten kendisinin bugüne kadar hiçbir teknik direktörle bir sorun yaşamadığını belirterek, "Aykut Hoca benim babam gibidir" dedi. Yaşanan terör olaylarında verilen şehitlerin mutluluk ve neşelerini aldığını, bu nedenle Çok üzgün, öfkeli ve kırgın’ olduklarını belirten Gökhan Gönül, takımın performansını değerlendirdi,  kendi sağlık ve form durumu hakkında bilgiler verdi.

Çok üzgün, öfkeli ve kırgınız

FB TV’ye açıklamalar yapan oyuncumuz Gökhan Gönül, sözlerine şehit düşen askerlerimizi anarak başladı. Gökhan Gönül, "Aslında düne kadar gayet mutlu ve neşeliydik. Ancak dün yaşananlardan sonra çok üzgün, öfkeli ve kırgınız. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve tüm milletimize de başsağlığı diliyorum. Bunu söylemek acıları ne kadar dindirir ancak, söylenecek başka söz de yok açıkçası… Bunlar biran önce son bulur inşallah. Sportif anlamda konuşmak gerekirse, takım olarak sezona çok iyi başladık ve çok iyi gidiyoruz. Sakatlar biraz dengemizi bozdu, bir türlü tam takım olarak çıkamıyoruz antrenmanlarımıza. Sahaya çıkan ilk 11 için söylemiyorum bunu.Çünkü Fenerbahçe’nin her futbolcusu kıymetli, her oyuncusu birbirinden değerli. Sadece antrenmanlarda eksik çalışıyoruz.  Sahaya çıkan her arkadaşımız, elinden gelen her şeyi sahaya vererek, gereken sonuçları almayı başarıyorlar. Arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Ligin 6 haftasının 5 haftasında oynamadım ve tüm maçlarımızdan iyi sonuçlarla ayrıldık. İnşallah her şey daha iyi olacak. Play-off’lu sistemde aldığımız her puan, takımımız için çok önemli. Sezon sonunda mutlu sona ulaşmak istiyoruz" diye konuştu.

Topla haşır neşir olmak istedim

Sağlık durumu hakkında da bilgiler veren Gökhan Gönül,  "Antrenmanlara çıkmamam gerekiyordu. Aykut Hoca ile konuştuk ve Hocama antrenmanlara çıkmak istediğimi, daha dikkatli olarak ve 2’li mücadelelere girmeden, sakat bölgemi riske etmeyerek, kondisyonumu geri kazanmak istediğimi söyledim. ’Topla haşır neşir olup antrenmanlarda yer alırsam seviyemi yukarı çekebilirim’ dedim. Hocam da bana, kendi vücudumu daha iyi tanıdığımı, doğru düşündüğümü, en azından antrenmanlara çıkıp kendimi riske etmeden form düzeyimi yüksek tutmaya çalışmamın doğru olduğunu söyledi. Son maça kadar antrenmanlara çıktım. Takım maç oynarken aynı gün ben de burada bireysel oyuncu antrenörümüzle antrenman yaptım. Sonraki gün takımla yine birlikteydim" dedi.

En ufak bir tartışma dahi olmadı

Basında yer alan spekülasyonları da değerlendiren ve iddiaların asılsız olduğunu bildiren Gökhan Gönül, "Gazetelerde yer aldığı gibi benim hocamla aramda bugüne kadar hiçbir problem olmamıştır, olamaz da. Ben sahada işini yapmaya çalışan bir futbolcuyum. Hocama dair düşündüklerimi daha önceki konuşmalarımda, röportajlarımda defalarca söyledim. En ufak puan kaybında bile ’Üzmememiz gereken hocamızı üzdüğümüzü’ dile getirdim. Daha önceki hocalarım da bunu bilir. Zico, Aragones, Daum, Metin Diyadin, hiçbir hocamla böyle bir tartışmam olmadı. Ben böyle bir futbolcu değilim. Aykut Hoca benim babam gibidir. Hocamla en ufak bir tartışma dahi yaşanmadı, yaşanamaz da" diyerek sözlerini tamamladı.