Gökhan Gönül: "birlik Olalim"

28.09.2014

Gökhan Gönül: "birlik Olalim"

Akhisar Belediyespor karşısında sahaya kaptan olarak çıkan Gökhan Gönül, geçen sezon ligin ilk haftasında tokat gibi bir yenilgi aldıktan sonra toparlanıp şampiyon olduklarını, bugünkü yenilgiden sonra da toparlanmaları gerektiğini söyleyerek, tüm Fenerbahçelilere birlik olma çağrısında bulundu.


İlk olarak maç ve saha zemini hakkında konuşan Gökhan gönül, "Konuşacak bir şey yok, ligin başı belki ama rakiplerin kaybettiği haftada kazanmamız gerekiyordu, en kötü puan almamız gereken maçlar bunlar. En kötü beraberlikle ayrılalım diyoruz ama tabii biz her maça galibiyet için çıkıyoruz. Bu sahada daha önce oynamıştık Süper Kupa finalinden biliyoruz, ne kadar kötü olduğunu söylemeye gerek yok. Bahane üretiyoruz ülke olarak ama gerçek bu. Maçtan önce sahanın ıslatılmasını istedik ama istemediler, sonuçta kurallar var ve uymak zorundayız" dedi.

 

Başka takımların problemleriyle ilgilenmediklerini söyleyen Gökhan, "Geçen sene ilk maçta bir tokat yemiştik ama toparlandık. Umarım bu gece de sağlam bir tokat yemişizdir ve geçen sene olduğu gibi toparlanırız. Mağlup olduğunuzda söylenecek bir şey yok ama ligin daha 4. haftası. Şunu da söylemek geçiyor içimde; başka takımların problemi bizi ilgilendirmiyor, şampiyon olunduğunda tüm Fenerbahçeliler sevinecek; kale arkası, Maraton, şeref tribünü. Hepimiz mutlu olacağız, bunu buradan söylemeliyiz, kilitlenmeli camia" dedi.

 

Fenerbahçelilerin birlik olması gerektiğini belirten Gökhan Gönül, "Yenildik, bunlar mazeret değil, belki kendini kurtarma çabası olarak görülebilir ama ne denirse densin.. Fenerbahçe güçlü bir takım, mağlup olmadan ayrılmalı, olunca da serzenişler olacaktır ama bizim birlik olmamız gerekiyor. Gönül kırgınlıklarını bir yere bırakalım, bu forma herkese nasip olmaz, herkes elinden geleni yapmak zorunda. Kötü pas atabilirsin, kötü şut atarsın ama kötü koşamazsın, kötü mücadele edemezsin, etmemelisin. Bugün sağlam bir tokat olur umarım ve herkes bu formanın hakkını verir, verecektir de" diye konuştu.

 

Takımda kaptanlar ve diğer oyuncular diye bir ayrım olmadığını söyleyen Gökhan Gönül, "Takımda herkes bir mücadele sergiliyor, kaptan diğer oyuncu ayrımı yok.. Sadece bu formayı uzun süre taşıyanlar ve ağabeyler kaptan. Ben de yaşım büyük değil ama 7 yıldır formayı giyiyorum ve bugün kaptan çıktım. Kaptanlar da diğer futbolcular da kötü oyun sergilememeliyiz, Emre, Volkan, Selçuk, Mert olur Alper olur fark etmez. Hepimiz bu formayı giyip sahaya çıkıp yapabildiklerimizi vermeliyiz.. Böyle maçlarda puan kaybedince içim kan ağlıyor, böyle puan kaybetmemeli böyle mağlup olmamalıyız. Ama başka takımların problemine de ayak uydurmasın kimse. En kötü zamanımızda herkes birlik oldu, dik durdu.. Bırakalım artık gönül kırgınlarını, herkes başarı için çıkıyor. Taraftar Fenerbahçe'nin başarılı olması için geliyor, onun için takımın arkasında duruyor  Bundan sonra da olsunlar, birlik olalım" diye konuştu.