Gökhan Gönül: "ikinci Yari Tüm Takimlar İçin Zor Geçecek"

01.02.2014

Gökhan Gönül: "ikinci Yari Tüm Takimlar İçin Zor Geçecek"

Oyuncumuz Gökhan Gönül, Eskişehirspor maçını kaybetmenin dünyanın sonu olmadığını belirterek, ligde ikinci yarının tüm takımlar için zor geçeceğini söyledi.


Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Gökhan, öncelikle vefat eden Luis Aragones hakkında konuştu. Gökhan, "Daha önce beraber çalıştığımız, tüm dünyanın yakından tanıdığı Aragones'in vefatını bu sabah öğrendik. 1 senemiz geçti, çok üzüldüm. Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Dünya futbolunun başı sağolsun. Bence önemli bir insandı. Tüm arkadaşlarım böyle düşünüyor, ben de bunu dile getirmek istedim" dedi.


Ardından Eskişehirspor maçı yorumuna geçen ve bazen bazı maçların istenildiği gibi gitmediğini söyleyen Gökhan Gönül, "İlk yarıda iyi değildik ama ikinci yarısında kazanabileceğimiz bir maçtı. 2-1 ya da daha farklı skorla ayrılabilirdik" dedi.

İkinci yarının her zaman zor geçtiğini ifade eden Gökhan Gönül, "Her takım 1 puanın ne kadar önemli olduğunun bilincinde. İlk yarı bazı şeyleri kurtarabiliriz diye rahat oluyor takımlar. Ancak ikinci yarı sadece bizim için değil tüm takımlar açısından zor geçecek. Mağlup olduk ama dünyanın sonu değil. Eskişehirspor maçının zor geçeceğini biliyorduk. Sivasspor maçı da zor geçecek" diye konuştu.
Kuyt ile yakaladıkları pozisyonlar olduğunu ve bunlar gol olsa kazanabileceklerini ifade eden milli oyuncu, "Bu soğukta bizi yalnız bırakmayan taraftarımıza teşekkür ediyorum. Futbolcular ve teknik heyet sadece sahada değil, tribünde de taraftarımızla bütün oluyoruz ve birçok şeyi başarıyoruz. Volkan'ın bir sözü var çok beğeniyorum, 'bireysel olduğunuzda bazı şeyleri başarırız ama bir çok şeyi başaramazsınız. Bir elin beş parmağı bir olunca başarırsınız bazı şeyleri. Lig bitmiş değil, klasikleşmiş olacak ama önümüzdeki maça bakacağız. Biz her şeyin bilincindeyiz. Bu mağlubiyet taraftarımızı geriye çekmesin, biz şampiyon olacağız" ifadelerini kullandı.

Her maçın taktiğinin oyun anlayışının farklı olduğunu ifade eden Gökhan Gönül, "Her maçın taktiği aynı olsa başımızda bir hocanın olmasının anlamı kalmaz. Bu seneki sistemde Caner, Hasan Ali veya Mehmet Topuz kanat gibi oynuyoruz. Bir hocam hep söylerdi; 'kağıt üzerinde dizilişe değil, saha içinde top yönelince oyuncuların olduğu yere göre bakarım' derdi. Biz şuan 3-3-4 gibi oynıuyoz . Bazen pozisyon veriyoruz ama bu da anlayışımız. Takım olarak çok yüklendik ve son golde geri dönerken az adamla yakalandık. Erkan da güzel bir gol attı tabii, bunu engelleyemezdik. Kendi performansıma bakarsam da geçen sene 10 asist ve gol atmıştım. Bu sene de yeri gelince inşallah olacak" diyerek sözlerini noktaladı.