Gökhan Gönül: "kazanmak İçin Mücadele Ettik"

16.01.2013

Gökhan Gönül: "kazanmak İçin Mücadele Ettik"

Oyuncumuz Gökhan Gönül, Bursaspor karşısında iyi mücadele ettiklerini belirterek, "Kazanmak için mücadele ettik. Önemli olan sahadan galip ayrılmaktı. Kazandığımız için mutluyuz" dedi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Gökhan Gönül, "Öncelikle gol attığım için mutluyum. Galip  gelmeyi bildik ve mutluyuz. 1461 Trabzon maçından önce Antalya kampında çok yoğun çalıştık. Sabah-akşam antrenmanlarımız oldu. Ağır antrenmanlarımız da oldu. Ama Trabzon deplasmanından da galip ayrıldık. Lige konsantre olduk.  Bursaspor maçına daha hazırdık. Ben verdiğimiz sözleri yerine getirmeye başladığımızı düşünüyorum. Maçın belli bir dakikasında 2-1 geriye düştük ama yine galip gelmesini bildik. Maçın sonuna kadar mücadelemizi bırakmadık. Zevkli bir maç oldu. Kazandığımız ve memnun eden bir oyun sergilediğimi için mutluyuz. Bunun devamı gelecektir. Üzerine koyarak ilerleyeceğiz. Kazanmayı alışkanlık haline getireceğimizi düşünüyorum. Bundan sonraki süreçte Fenerbahçe taraftarı oynadığımız oyundan memnun olacak" şeklinde konuştu.

Kendi kalesine attığı gole ilişkin de bir açıklama yapan Gökhan Gönül, "Gol atmak güzel bir duygu ama kendi kaleme attığım bir gol oldu ve bu benim için kötü oldu. Aslında Mert ile yakın değildik ama rakip oyuncu araya girmesin diye Mert’e hızlıca gönderdim" ifadelerini kullandı.

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman’ın takımdaki herkes tarafından sevilen bir insan olduğunu da dile getiren Gökhan Gönül, "Bildiğiniz gibi kötü günler yaşadık, aslında hoşlanmadığımız bir durum. Diğer takım arkadaşlarımızda konuştu. Sahaya çıkıp oynayan bizleriz. Taktiği veren hocadır ancak iş bize düşer. İlk yarıda  hocamızın dediklerini yapmadık ki kayıplarımız oldu" diye konuştu.