Gökhan Gönül:"ne Olursa Olsun Şampiyon Olmak İstiyoruz"

22.02.2012

Gökhan Gönül:"ne Olursa Olsun Şampiyon Olmak İstiyoruz"

Oyuncumuz Gökhan Gönül, dava sürecinin ardından aklanacaklarını inandığını belirterek, geçen sene o kadar zorluğa rağmen kazandıkları şampiyonluğun gölgelendirmek istediğini belirtti. Bu sene ne olursa olsun şampiyon olmak istediklerini ifade eden Gökhan, taraftara da verdiği sonsuz destekten dolayı teşekkür etti.

Gökhan "Günün Röportajı" programına konuk oldu
Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan "Günün Röportajı" programına konuk olan Gökhan Gönül taraftarların sorularını yanıtladı ve gündeme dair açıklamalarda bulundu. Gökhan Gönül’ün yaptığı açıklamalardan satır başları şöyle:

Şampiyonluğumuzu gölgelendirmeye çalışıyorlar
3 Temmuz’da başlayan süreç biz oyuncuları da en az herkes kadar etkiledi. Geçen sene şampiyonluk yolunda yaşadıklarımızı herkes gördü, ama biz yaşadık. İçeride futbolcular ve teknik ekiple neler konuştuklarımızı bir ben bir de onlar biliyor. Lugano’nun geçen yıl yaşadığımız şampiyonluğur ardından bir sözü vardı: "Biz bu şampiyonluğu kan, gözyaşı ve terle kazandık" ben de bu sözü sürekli tekrarlıyorum. O kadar zorluklara rağmen kazandığımız şampiyonluğumuzu gölgelendirmeye çalışıyorlar.

Başkanımızı içeride görmek istemiyorum
Başkanımızı tesise geldiğinde zaman arkadaşlarla birlikte görüyorduk. Başkanımızı çok seviyorum. Çoğu arkadaşımız ziyarete gitti ama ben gitmedim. Çünkü Başkanımızı içeride görmek istemiyorum. Duygusal bir insanım.

Kesinlikle ve kesinlikle aklanacağımızı düşünüyorum
Maça gidiyoruz birileri tahliye oluyor, ama bizim Başkanımız ve yöneticilerimiz hala içeride kalıyor. Bunlar hep de maç günleri oluyor. Malzemecisinden doktoruna kadar hepsi bizim birer parçamız. Süreç sıkıntılı geçiyor. Umarım en kısa sürede dava sonuçlanacak onlarda aklanacak. Geçen sene şampiyonluğa inandık ve başardık. Ardından bu süreç yaşandı. Bu kötü günlerimiz geride kaldıktan sonra kesinlikle ve kesinlikle aklanacağımızı düşünüyoruz. Davada sadece Fenerbahçe yok ama sadece Fenerbahçe suçlanıyor. Birileri tutuklu tutuksuz yargılanıyor.  

Ne mutlu böyle taraftara sahip olduğumuz için
Taraftarımız yanımızda olduğunda daha çok güç alıyoruz. Onların bize verdikleri destekle besleniyoruz. Fenerbahçe’yi seven insanların yaptığı yürüyüşler, Feneriumlardan yaptıkları alışverişler bunlar bizim üzerimizde baskı yaratıyor. Ne mutlu böyle taraftara sahip olduğumuz için.

3-4 yıla damgamızı vuracaktık
Bu süreç yaşanmamış olsaydı biz çok rahat 3-4 yıla damgamızı vuracaktık. Avrupa’da başarılı sonuçlar alacaktık. Ama bu kadroyu dağıttılar. Ne zaman bu süreçle ilgili konuşursak yapılanlar ortada. Biz de sahada konuşuyoruz. Ama yeri ve zamanı geldiğinde biz de konuşmasını biliriz.

Fikstür ortada
Üç günde bir maç oynarsın ama ben bu kadarını görmedim. Lig başladı, 11 günde 4 maç oynadık. Devamında keza öle. 2.5 güne bir maç yaptık. Hayatımda hiç adele sakatlığı yaşamadım ama bu sene bunu yaşadım. Bir çok  oyuncu da bu tür sakatlıklar yaşandı. Hem zihinsel hem de fiziksel olarak yorgun oluyoruz. Bir türlü istediğim formu yakalayamadım. Sürekli sakatlık yaşadım. Ülkede futbol skora endekslenmiş. Benim işim defans yapmak. Defans yapıyorum niye ileri çıkmıyorsun diyorlar. İleri çıkıyorum niye defans yapmıyorsun diyorlar. "Değerli yorumcularımız" pozisyon dönüyor atak yiyoruz. Herkes beni geride bekliyor. Taktik gereği ben içerdeyim. Bu yorumculardan dolayı biz taraftarlar tarafından eleştiriliyoruz 

Maçtan önce dua ederim
Maçlardan önce dua ediyorum ve öyle maça çıkıyorum. Sakatlık olmamasını istiyorum ve futbol şansının bizden yana olmasını diliyorum. Ayrıca rakiplerimi düşünüyorum. Neler yapabilirim onun düşüncesinde oluyorum. Bir de özellikle Mehmet Topuz’la aynı mevkide oynadığımız için maçın sonucuna nasıl etki edebiliriz, onu konuşuyoruz

Evime bağlı birisiyim
Çok fazla sağda solda dolaşmıyorum. Evime bağlı birisiyim. Zaten bütün takım arkadaşlarım da öyle. Eşime saygılıyım. Futbol kısa bir süre. Sonrası da çok önemli. Önüme hedef koyuyorum. Futbol bittikten sonra ne yapacağım, neler yapabilirim diye. Bakmak zorunda olduğum insanlar var. Hayatıma bu başarılarla devam etmeliyim. Fenerbahçe’de istendiğim sürece ben hep buradayım. Futbol bittikten sonra ne olacak, buna göre yaşıyorum. Tüm taraftarlar tarafından dürüst bir insan olarak hatırlanmak isterim. Çocuğum büyüdüğünde senin baban dürüst bir adamdı denmesini beklerim. Bu benim için en büyük mutluluk olur.

Renkli görüntülere sahne oluyor
Fenerbahçe’ye taraftarlarımız her maçta sahip çıkıyorlar. Kadın ve çocukların izledikleri maçlar da renkli görüntülere sahne oluyor. Güzel ve renkli bir durum. Bayanlar öyle bağırıyorlar ki etkileniyorsun yani. Maçın 90 dakikası çığlıkla geçiyor.

Bu yıl şampiyon olalım 3 yıl şampiyon olmayalım
Bizim çabamız ve taraftarın desteği bu yıl çok farklı bir hal aldı. Ne olursa olsun şampiyon olmak istiyoruz. Bu kadar kayıba rağmen liderlik yolundayız. Bana sorarsanız "bu yıl şampiyon olalım 3 yıl şampiyon olmayalım". Böyle bir süreç yaşanıyor bu sene. Çok daha iyi yerlere geleceğiz ve şampiyon olacağımızı düşünüyorum.

7 numaranın şans getirdiğine inanıyorum
İkinci ligde oynadığım dönemlerde 7 numara giyiyordum. Gençlerbirliğinde sakatlandıktan sonra tekrar ikinci lige dönüm. Orda arkadaş 7 numara giyiyordu. Ben de 77 numara giydim. Fenerbahçe’ye geldiğimde Kemal ağbey 7 numara giyiyordu. Bende yine 77 numarayı seçtim. Bana 7 numara şampiyonluklar getirdi. Uğurlu olduğunu düşünüyorum.

Alex daha ne yapsın
Çok koşmak iyi oynamak değil. O zaman her maç 13 km koşan oyuncuları Fenerbahçe transfer etsin. Bu böyle olmaz. Alex, "Maçta çok koşmak değil doğru koşmak önemli" der ki haklıda. Alex belki az koşuyor ama yaptıkları ortada. Alex daha ne yapsın. Bizim bazı oyunculara göre daha çok koşmamız kanatlarda oynamızdan kaynaklanıyor.

Babalık çok farklı bir duygu
Babalık çocuğu olmayan için ne kadar anlatsam boş gelecek bir şey, ama çocuğu olanlar bilir. Çok farklı bir şey. Çocuğumu kucağıma aldığımda her şeyi unutuyorum.

Hakemlerin performansları iyi değil
Hakemlerin bu yıla çok iyi başladığı söylenemez. Olmaması gereken kartlar çıktı. İyi denilecek seviyede olduklarını düşünmüyorum. Kusura bakmasınlar. Hemen, her şeye kart. Hakemler bizimde ağabeylerimiz. Kalkıp direkt sarı kart çıkarmamalılar. Şimdi ben hakemlerle konuştuğum için eleştirileceğim ama bunlar benim düşüncelerim. Biz de eleştiriliyoruz.

Bize her zaman destek verin
Bu hafta, önümüzdeki hafta kazanıp kaybedebiliriz. Taraftarlarımız ne olursa olsun desteklerine devam etsinler. Sağ içinde yapılan hatalarda bile oyunculara destek verilsin.  Hedefimizi şampiyonluk. Konuşmamı Başkanımız Aziz Yıldırım sözü ile tamamlamak istiyorum "Zafer inanlarıdır"