Gökhan Gönül: "oyunun Genelinde Topa Hakim Taraf Bizdik"

14.09.2014

Gökhan Gönül: "oyunun Genelinde Topa Hakim Taraf Bizdik"

Hüseyin Avni Aker'deki kötü zemine dikkat çeken oyuncumuz Gökhan Gönül, geriye yaslanmış Trabzonspor karşısında oyunun genelinde topa hakim olan taraf olduklarını ifade etti.


Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Gökhan Gönül, "Daha önce Trabzon'da bu kadar kötü bir saha ile karşılaşmadık. Bu mazeret değil ama zemin önemli futbolda. Kuru topraktı, ekranda görünen çim yoktu sahada. Sahanın daha düzgün göründüğünü sanıyorum ekranda ama öyle değildi. Top kontrolleri, topa sahip olmada sıkıntı yaşadı tüm oyuncular" dedi.


Gökhan, "Oyunun genelinde topa hakim taraf bizdik. Trabzonspor tamamen geri çekilip vereceğimiz boşluklarla çıkmaya çalıştı. Ben bunu en azından sahada fark ettim. Trabzonspor üst üste 5 pas yapmadı. Açık oynamaya çalıştık ama geri yaslanmış bir Trabzonspor vardı. Bizim vereceğimiz açıklarla süratli oyuncularla değerlendirmek istediler" diye konuştu.


Saha içinde tatsızlık yaşanmadığını belirten Gökhan, Passolig içinse şu ifadeleri kullandı:


"Deplasmanda alınan 1 puan  1 puandır. İlk kez saha içinde tatsızlık yaşamadı, ufak tefek söylemler olmuştur tribünde ama saha içinde fair play içindeydi futbolcular. Bu hafta içinde bir arkadaşımız bahsetti. Passolig tribündeki düzensizliği şiddeti önleme amaçlı çıkartılmış sistem, tüm takım taraftarları maçalara gelmek istiyor ama Passolig'i getiren de onlar. Onların yaptıkları şeyler zorunlu olarak bunu doğurdu. Futbol seyircisiz oynanmıyor. Galatasaray maçını da izledim, tatsızdı. Seyirci olmayınca tempo da artmıyor. Bugün stat doluydu ama boşluklar vardı. Bunun da nedeni Passolig. Bundan sonra da umuyorum Passolig yüzünden çıkan sorunları yaşamayız."