Gökhan Gönül: "puan Kaybina Tahammülümüz Yoktu"

16.03.2014

Gökhan Gönül: "puan Kaybina Tahammülümüz Yoktu"

Oyuncumuz Gökhan Gönül, rakiplerinin puan kaybettiği haftada puan kaybına tahammülü olmadıklarını ve sahadan galip ayrılmayı başardıklarını söyledi.


Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Gökhan Gönül, öncelikli olarak son dakikalarda yaşadığı sakatlığa açıklık getirdi. Gökhan, "Sakatlığımı 1 aydır sürüyor, menisküsümde yırtık var, zorlansam da oynuyorum. Ağrıların şiddeti artınca çıkma gereği hissettim. Tabii bunu çok dile getirmek istemiyorum. Yarın gazetelerde Gökhan fedakarlık yaptı, büyük bunun fedakarlık yazıyorlar, bunun adı fedakarlık değil. Yeri gelince hepimiz bunu yapıyoruz, ben de iyi şeyler katıyorsam sahada olmak isterim. Katamıyorsam da sahada olmam" dedi.


Maçı değerlendiren Gökhan Gönül, "Rakiplerimizin puan kaybettiği haftada puan kaybına tahammülümüz yoktu. Aslında maçın başında istediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık, burada konuk ettiğimiz birçok rakibin oyun kurmasına izin vermediğimiz maçlar oynadık ama Erciyesspor aksini yaptı. İyi top soktular, biz de sıkıntıyı yaşadık. Tabii maçtan önce aslında çok güzel şeyler vardı. Çocukluğumda defalarca izlemekten bıkmadığım, her izlediğimde 2 dakika sonra ne olduğunu bilmeme rağmen güldüğüm insanları burada görmek beni çok mutlu etti. Futbola bunları katmak lazım aslında. Hababam güm güm güm diye diye çok mutlu olduk" diye konuştu.


Penaltı pozisyonu içinse Gökhan, "Penaltıda ise; Alper'in bir poziyonu vardı, penaltı değil diyenlere, bana göre de bu poziyon 1 milyon kere penaltı değil. Aleyhimize yüzlercesini gördük verilmeyen. Bu basketbol değil ki, hiç mi dokunmayacağız saha içinde rakibe. Penaltı olduğunu düşünmüyorum. Penaltıysa penaltı, değilse de değil dedim bugüne dek. Ben penaltı değil diyorum" ifadelerini kullandı.