Gökhan Gönül: "zor Bir Deplasmandan 3 Puanla Döndük"

07.04.2013

Gökhan Gönül: "zor Bir Deplasmandan 3 Puanla Döndük"

Oyuncumuz Gökhan Gönül, kalan deplasman maçları arasında en zorunun Orduspor maçı olduğuna dikkat çekerek, sahadan galip ayrıldıkları için de mutlu olduğunu dile getirdi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Gökhan Gönül, "Doğruyu söylemek gerekirse kalan deplasman maçları arasında en zorlarından biriydi. Hem Ordu'nun durumu hem de oynadıkları futbol sayesinde... 6 senedir buradayız. İlk 25 dakika Fernerbahçe formasıyla bu kadar kötü oynadığmızı hatırlamıyorum. 3-4 dakikada çok net pozisyonlar verdik" dedi.

Şampiyonluk iddialarının sürdüğünü dile getiren başarılı oyuncu, "Salih'in 2. golü bizim şampiyon olduğumuz sene Antalya'ya attığımız golü hatırlattı. İnşallah Salih'in o golü de biz şampiyonluğu getirir. Ben içerde oynayacağımız maçı düşünüyoruz. Puan farkı bize göre 4 değil 1. Her şey Galatasaray'ın puan kaybetmesine bakar. İçeride oynayacağımız bir maç var çünkü onlarla" ifadelerini kullandı.

UEFA Avrupa Ligi Çeyrek Final rövanş maçında Lazio ile deplasmanda oynayacağımız müsabaka için ciddi şekilde hazırlanmaları gerektiğini belirten Gönül, "Lazio'ya karşı aldığımız 2-0'lık galibiyet çok bir şey ifade etmiyor. 3-0'dan dönen maçlar da gördüm. O yüzden hafta içi çok ciddi bir şekilde hazırlanmalıyız" şeklinde konuştu.

Son olarak performansına ilişkin de konuşan Gökhan Gönül, "Çalım dahi yemiyorum bazen maçlarda ama gol yendiği vakit eleştiri görüyorum. Eskiden tanınmıyordum daha serbesttim. Fakat sonradan tanındıkça daha çok baskı oldu. Ben karşı rakip olsam kendime önlem alırdım” açıklamalarında bulundu.