Gregory Van Der Wiel: "fenerbahçe'de Oynamak İçin Sabirsizlaniyorum"

04.07.2016

Gregory Van Der Wiel: "fenerbahçe'de Oynamak İçin Sabirsizlaniyorum"

Kulübümüzün, kendisiyle transfer görüşmelerine başladığını duyurduğu ve bugün akşam saatlerinde İstanbul’a gelen Hollandalı oyuncu Gregory van der Wiel, Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.
 

Fenerbahçe’de oynamak için sabırsızlandığını ifade eden Gregory van der Wiel; İstanbul’a çok güzel duygularla geldiğini ve tüm yüreğiyle Fenerbahçemiz için savaşmak istediğini söyledi. Taraftarlarımız için de bir parantez açan Hollandalı oyuncu, karar aşamasındaki en önemli etkenin taraftarımız olduğunu söyledi ve ekledi: “Onların desteği ve itici gücüyle sahada yerimizde duramayız. Bu anlamda her şeyimizi vermemiz gerektiğini biliyorum. O muhteşem taraftarla karşılaşacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum.”
 

Fenerbahçe TV’yle ilk olarak duygularını paylaşan Gregory van der Wiel, “İstanbul ve Fenerbahçe’yle ilgili çok iyi bir izlenim edindim. Buraya çok güzel duygularla geldim. Görüşmeye başladığım günlerden bugüne kadar Fenerbahçe taraftarının hakikaten çok muazzam sevgisiyle karşılaştım. Beni çok etkiledi. Fenerbahçe’de oynamak için sabırsızlanıyorum” dedi.
 

Hollandalı oyuncu Fenerbahçe’nin, Türkiye’nin açık ara en iyi kulübü olduğunu ise şu sözlerle ifade etti: “Gelmeden önce çok fazla bilgi sahibi değildim ama bu süreçte Dirk Kuyt’la çok görüştüm. Defalarca kez görüştüm kendisiyle. O da her zaman Fenerbahçe’nin harika ve mükemmel bir kulüp olduğunu ve düşünmeden gitmem gerektiğini söyledi. Onun yanında Amsterdam’da da çok fazla Türk arkadaşlarım, dostlarım var. Onlarda Fenerbahçe’nin çok harika bir kulüp olduğunu söyledi. Yani herkes çok olumlu, çok pozitif konuştu. Gördüklerim üzerine Fenerbahçe Türkiye’nin açık ara en harika kulübü.”
 

En büyük hedefini; “Bütün yüreğimle bu kulüp için savaşmak istiyorum” diyerek açıklayan Gregory van der Wiel, Fenerbahçemizde kupalar kazanmak ve şampiyonluklar yaşamak istediğini belirtti. Önemli hedeflerden bir diğerinin de Şampiyonlar Ligi olduğunu ifade eden Wiel, “En önemlisi; Şampiyonlar Ligi hedefi görünüyor. Bizler ve kulüp için çok önemli. Umarım Şampiyonlar Ligi’ne katılırız. Kulübümüzün geleceği için çok önemli . En başta söylediğim gibi tüm kalbimle ve tüm benliğimle bu forma için savaşacağım” şeklinde konuştu.
 

Taraftarlarımızla ilgili de değerlendirme yapan Hollandalı sağ bek, “Henüz gelmeden bile taraftarın çok muhteşem bir taraftar topluluğu olduğunu gördüm. İstanbul’a geldiğimde bunu hissettim. Karar vermemde ve burada kalmak istememde ki en önemli etkenlerin başında bu muhteşem taraftar geliyor. Gelmeden bu sevgiyi ve coşkuyu hissedebiliyordum, geldikten sonra neler olabileceğini düşünemiyorum. Onların desteği ve itici gücüyle sahada yerimizde duramayız. Bu anlamda her şeyimizi vermemiz gerektiğini biliyorum. O muhteşem taraftarla karşılaşacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.