"gruplara Kalan Taraf Olmak İstiyoruz"

21.08.2012

"gruplara Kalan Taraf Olmak İstiyoruz"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman ile oyuncumuz Mehmet Topal, Spartak Moskova karşısında zorlu bir maça çıkacaklarını, ancak gruplara kalan taraf olmak istediklerini belirtti.

Aykut Kocaman ile oyuncularımızdan Mehmet Topal, Spartak Moskova ile oynayacağımız UEFA Şampiyonlar Ligi Play-Off ilk maçı öncesinde karşılaşmanın oynanacağı Luzhniki Stadı’nda bir basın toplantısı düzenledi.

Kocaman: "Maçı kazanarak, gruplara kalmak istiyoruz"

Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman güçlü bir takıma karşı oynayacaklarını, ancak kazanmak için sahaya çıkacaklarını belirterek şu açıklamalarda bulundu:

"Güçlü bir takıma karşı mücadele edeceğiz. Son yıllarda da iyi transferlerle kadrosunu güçlendirmiş bir rakiple karşılaşacağız. 3 Temmuz’da antrenmanlara başladık ve bugüne kadar bütün hazırlığımız Şampiyonlar Ligi’nde Play-Off  maçı içindi. Bu maçı kazanarak gruplara kalmak istiyoruz. Yarın oynayacağımız maçla birlikte temel amaç gruplara kalarak Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etmek. Yarınki maçı kazanarak evimizde oynayacağımız rövanş mücadelesi için sahaya avantajlı çıkmak istiyoruz."

Aykut Kocaman, takımımızın fiziki gücü ve savunma hattındaki sıkıntıları ile ilgili kendisine yöneltilen soruya ise:"Vaslui ile oynadığız ilk maçta da kötü bir skor almıştık.  Ama bunu rövanş mücadelesinde ortaya koyduğumuz performans ve oyunla telafi ettik. Spartak Moskova ile karşılaştırma yaptığımızda iki takım da birbirine yakın. Spartak Moskova’nın özellikle son 3-4 yıldaki performansı değerlendirildiğinde belki bizden bir adım daha ileride olabilir.  Ama sahada kendi oyununu kabul ettirme konusunda ısrarcı olan takımın maçı kazanacağını düşünüyorum. Yarınki maç için takımımızı savunma anlamında daha dirençli hale getirmek için elimizden geleni yapıyoruz"  şeklinde cevap verdi.

Luzhniki Stadı’nın zemininin suni çim olmasını da değerlendiren Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman: "Aslında burada önemli olan oyuncularımızın neler hissettiğidir. Bizim tarafımızdan bakıldığında oyuncularımızın doğal çimde oynadığını görüyoruz. Buraya önceden gelme isteğim ise zeminin nasıl olduğunu ve olumlu bir dönüşüm olması içindi" dedi.

Yarınki Spartak Moskova maçı öncesi Gökhan Gönül ve Krasic’in on birde yer alıp alamayacağı hakkında da konuşan Kocaman: "Kadroyu yarın açıklayacağız. O zamana kadar sahaya en doğrıu takımla çıkabilmek için düşüneceğiz. Rakibimizi tanımak için analiz yapıyoruz ve bu analizlerimizi de oyuncularımızla paylaşıyoruz" açıklamasında bulundu.

Mehmet Topal: "İyi bir skorla Türkiye’ye dönmek istiyoruz"

Toplantıda konuşan Mehmet Topal ise: "Takım halinde konsantre olduk. 3 gün önce de Süper Ligimiz başladı. Evet, lige iyi başlayabilirdik ama olmadı. Tabi bu uzun bir maraton. En iyisi olmak için mücadele edeceğiz. Bugün takım halinde iyi hazırlandık. Hocamızın da verdiği taktikleri uygulayıp, yarınki maçtan iyi bir skor alıp, bu şekilde Türkiye’ye dönmek istiyoruz" dedi.

Spartak Moskova ile oynayacağımız maçı, Vaslui ile oynadığımız rövanş müsabakası ile karşılaştıran Mehmet Topal; "Biraz daha iyi bir takımla oynayacağız. Sahaya bütün gücümüzü, isteğimizi yansıtmamız gerekiyor. Kendi kalitemizi sahaya yansıtarak gruplara kalmak için iyi bir skorla buradan ayrılmak istiyoruz" açıklamasında bulundu.

Fenerbahçe taraftarının verdiği desteğin, takımın kendine olan güveninde etkili olduğunun da altını çizen Topal: "Taraftarımızın desteği çok önemli. Onlar takıma olumlu yönden ne kadar destek verirse güven artar. Baskı altında oynamak zordur. Ne olursa olsun taraftarımız arkamızda dursun. Bu sayede takımı daha iyi seviyeye getireceğiz" şeklinde konuştu.

Son olarak Valencia’da oynadığı dönemde antrenörlüğünü yapan Unai Emery Etxegoien’in şu an Spartak Moskova’nın başında bulunması ile ilgili de konuşan oyuncumuz Mehmet Topal; "Hırslı bir hoca. Kendisinden çok şey öğrendim. Bundan 2- 3 gün önce de kendisiyle telefonda görüştük. İyi bir maç olacağını düşündüğünü söyledi" dedi.