"gruptaki Varliğimizi Hissettirmek İstiyoruz"

24.10.2012

"gruptaki Varliğimizi Hissettirmek İstiyoruz"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman ile oyuncumuz Egemen Korkmaz, AEL Limassol karşısında zorlu bir maça çıkacaklarını ancak mücadele ederek, Takımımızın gruptaki varlığını hissettireceklerini söyledi.

Aykut Kocaman ile oyuncularımızdan Egemen Korkmaz, AEL Limassol ile oynayacağımız UEFA Avrupa Ligi C grubu 3.hafta maçı öncesinde karşılaşmanın oynanacağı GSP Stadı’nda bir basın toplantısı düzenledi.

Kocaman: "Gruptaki varlığımızı hissettirmemiz önemli"
Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, AEL Limassol karşısında kazanıp, avantaj yakalamak istediklerini belirterek şu açıklamalarda bulundu:

"Heyecanlı bir Avrupa macerası var ve hem bizim, hem de grubumuzdaki diğer takımlar için önemli. Arka arkaya Limassol ile 2 maç oynayacağız. Bu anlamda bakıldığı zaman hem biz, hem de Limassol mücadeleden ödün vemeyecek. Limassol ile oynayacağımız iki maç sonunda avantaj yakalamak için kazanmamız gerek. İddiamızı sürdürmemiz ve onların da iddialı oynayacaklarını düşünüyorum. Bu iddialı karşılamanın ilki yarın. Güçlü bir şekilde gruptaki varlığımızı hissettirmek önemli. Futbolun ayrıştırıcı, dışlayıcı değil, birleştirici tarafı saha içinde ve dışında olması istediğimiz şey."

"Futbol sürprize açık bir oyun"
Aykut Kocaman, bir basın mensubunun, ’Fenerbahçe ile Limassol arasındaki bütçe farkından dolayı birbirlerine rakip olup olmayacağına’ ilişkin soruya ise, "Futbolun en güzel tarafı her türlü sürprize açık olması.  Bu nedenle en çok sevilen spor dalı. Giysiler çıkarılıp, formalar giyilince her türlü şeye ve sonuca yer var. Bu tip ayrımların dışarıda yapılması doğal ama saha içinde konsantrasyon ve arkadaşlık duygusu yüksek olan takımlar kazanır. Yanlış hatırlamıyorsam, geçtiğimiz sezonda Apoel takımı çeyrek finalde Real Madrid’in karşısındaydı ve Avrupa’da iyi bir sonuç elde etmişti.  Evet, para uzun vadede avantaj sağlıyor. Ama tek maçlarda takımdaşlık ve irade daha iyidir" şeklinde cevap verdi.

"Rakibimizi iyi analiz ettik"
AEL Limassol takımının en güçlü yönünün takım savunmasını en iyi şekilde yaptığını vurgulayan Kocaman, "Limassol’da bir antrenör değişikliği oldu ve merak ediyoruz. Ancak bizim seyrettiğimiz takımın, takım savunması çok iyi ve güçlü. Son oynadıkları Marsilya maçında 90 dakika boyunca hemen hemen aynı oyunu oynayan bir takım vardı" dedi.

"Özellikle Ligin ikinci yarısından sonra çok daha iyi olacağız"
Takımımızın, zamanla çok daha iyi olacağını da kaydeden Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "Avrupa sınavlarında inişli çıkışlı bir seyrimiz olduğu doğru ve çeşitli sürelerde pek çok kez bu durumla karşı karşıya kaldım. Doğru bir tespit. Kendi standardımızı altında seyrediyoruz belki ama gerekçeleri var ve en önemlisi düşündüğümüzden ve planlandığımızdan farklı bir biçimde takım içinde yaşanılan şeyler. Fazla sayıda oyuncu değişiminin yaşanması. Takımımızda yeni olan oyuncularımızın uyum sağlamalarını beklemek bir süreçtir. Takımdaki oyuncuların bir kapta yoğrulması gibi nedenlerle bir süreç gerek. Ligin ikinci yarınsından itibaren bu takım çok çok daha iyi olacaktır. Hem sakatlıklar, hem de futbol dışı etkenlerin yoğun olduğu dönem yaşadık. Takımın biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

"Her maç bu takım için önemlidir"
Bu ve bundan sonraki maçlarda Takımımızın, yeteri kadar motivasyona sahip olduğunu da belirten Aykut Kocaman, "Fenerbahçe olarak bu ve bundan sonraki maçlar da dâhil gerekli motivasyona sahibiz. Her maç bu takım için çok önemli. Sonuç açısından da çaba gösteren bir takım. Motivasyon kaynağına ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum. Bu maça yeterince motive olmuş durumdayız" açıklamasında bulundu.

"19 kişilik kadrodaki her oyuncu oynayabilir"
Son olarak AEL Limassol kadrosunda yer alan, Mehmet Topal ve Gökhan Gönül’ün son durumlarına ilişkin de bir açıklama yapan Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "Genel olarak 19 kişilik kadro, oynayabilecek oyuncular anlamına gelir.  Dolayısıyla da buraya gelirken hiçbir oyuncuyla ilgili bir tereddüdümüz yoktu. Yarın da en doğru ve güçlü kadromuzla sahada olacağız" ifadelerini kullandı.

Egemen Korkmaz: "Kazanan taraf olmak istiyoruz"
Toplantıda konuşan Egemen Korkmaz ise, "Öncelikle yarınki hedefimiz mutlak galibiyet. Bundan sonra yine Limassol ile oynayacağız. Oynanacak iki karşılaşma da belirleyici olacak ve bu zihniyetle hazırlandık. Güzel bir futbol oynamak isteyen felsefemiz var ve sahaya yansıtınca güzel skorlar alıyoruz. Umuyorum  yarın da bu oyun anlayışımızı sahaya yansıtarak, galip gelen taraf olmak istiyoruz" dedi.