"gruptan Çikacak Kapasitemiz Var"

19.08.2011

"gruptan Çikacak Kapasitemiz Var"

Profesyonel Futbol Takımımızın oyuncularından Emre Belözoğlu, henüz kuraları çekilmemiş olmasına rağmen, Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkmaya yetecek güç ve kapasitelerinin olduğunu söyledi. Emekleriyle kazandıkları şampiyonluktan sonra yaşananların futbolcular olarak kendilerini üzdüğünü ve adaletin yerini bulacağına inandığını söyleyen Emre, son milli maçta yaşanan olaylara da değindi.

Adalet yerini bulacak

Takımımızın Almanya kampına dün katılan Emre Belözoğlu, bugünkü antrenman sonrasında Lig TV'ye açıklamalar yaptı. Eşinin, oğlunun ve kendinin rahatsızlığı nedeniyle kampa geç katıldığını belirten Emre Belözoğlu, devam eden soruşturmayla ilgili olarak, "O süreci yaşamak kolay değil, takım adına da kolay değil. Ligin ikinci yarısından itibaren takımda çok iyi bir arkadaşlık oldu. Tek bir puanın bile şaibeye yer bırakmadan yarattığı bir şampiyonluk. Önümüze getirilen süreç bazı şeyleri gözden geçirmemize sebep oldu. Bizler de adalete inanıyoruz. Adaletin yerini bulacağına inanıyoruz. Futbolcular olarak üzgünüz. Biz emek koyduk ortaya. Bu durum bizi rahatsız etti. İnsanın aynası kendi vicdanı. Ben de rahat ettim. Çok şeyler yazıldı, çok şeyler konuşuldu. İnsanlar gerçekleri görecekler. Halen devam ettiği için çok fazla konuşmak istemiyorum. Şaibeye müsaade etmeden geçen sezonun ikinci yarısında mücadele ettik. Federasyon en doğru kararı verdi. Türk futbolu adına doğru bir karar çıktı. Mahkeme sonrasında ne karar çıkar bilemiyorum. Halkı çok yanlış yönlendiren medya kuruluşları var. Türk futbolunun Avrupa'daki imajı açısından doğru bir karar olduğunu düşünüyorum" diye konuştu. Emre, "Her takımın, Fenerbahçe'nin de, diğer takımların kaptanlarının da kendi oyuncularına sahip çıkmaları ve öncü olmaları gerekiyor. Hepimiz arkadaşlarımızı motive etmek için yardımcı olacağız. Bu süreç biraz Fenerbahçe etrafında döndü sanki. Bu süreç böyle geçti. İnanıyorum ki bu sezon, geçen sezonki gibi bizim için iyi olacak. Eksiğimiz yok fazlamız var. O kırılma noktalarını atlatırsak, her şey güzel olacak" diyerek sözlerine devam etti.

Kendimi olayların merkezinden çekiyorum

Milli Takımımızın son oynadığı Estonya maçında yaşananlarla ilgili olarak ise Emre, "Olayın merkezindeki adam olmaktan çıkmak istiyorum. Oynadığım takımlar adına mücadele etmek isteyen birisiyim. Milli takım kulüplerin üzerindedir. Galatasaray taraftarının tepkisini bir yere kadar çekebilirim ama milli maçta olmaz. Benden daha fazla üzülen insanlar var. Başta ailem. Artık olayların merkezinden tamamen kopmak istiyorum. O maçta bir tepki versem, yine beni tartışacaklardı. Çocukça hareketlerim olmuş olabilir geçmişte. Ama önemli olan şimdiki süreç. Ben fazla gözümde büyütmüyorum. Ben kendimi bu kadar önemli hissetmediğim halde beni bu kadar önemli hissettirdikleri için teşekkür ediyorum. Belki de benim gibi bir futbolcu takımlarında yok diye tepki gösteriyorlar. Fenerbahçeli Emre olarak anılmak istiyorum. Kazakistan maçında da tepki olabilir. Bunlar insanların vicdanı ile ilgili bir şey. Çok alkışlayan insanlar da oldu. Olayın merkezinden çekiyorum kendimi. Performansımı etkileyecek, kendimi dolduruşa getirecek bir pozisyonda olmayacağım. Çıkarım topumu oynarım, kendimi rahatsız etmeyeceğim" dedi.

Önemli olan ilk maçımız

Şampiyonlar Ligi ile ilgili görüşlerini de açıklayan Emre, "Biz öncelikle, bence ilk maçımız hangi maçımızsa onla başlamalıyız her şeye. İyi bir takımımız var. Gruptan çıkabilecek gücümüz ve kapasitemiz olduğunu düşünüyorum. Rakip kim olursa olsun kendi ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Real Madrid ve Barcelona farklı dünyanın takımları olsa da her takımın birbirine yakın olduğunu düşünüyorum. Mücadele etmek o dengeleri birbirine yakın tutuyor. Beklenmedik performans sergileyeceğimize inanıyorum. Kim gelirse iyi bir takım olacak zaten. 1. torbadan kim gelirse o grubun favorisi olacak. Bizim mücadele etmemizin başrol oynayacağını düşünüyorum. Kim gelirse gelsin biz mücadele edersek her takımla başa baş oynarız" dedi.

Taraftar bize sahip çıktı

Atletico Madrid'e transfer olan Arda'nın başarılı olmasını istediğini belirten Emre Belözoğlu, fizik olarak iyi durumda olduğunu, görev verildiği zaman oynayabileceğini de belirtti. Son olarak taraftara de seslenen Emre, "Taraftarımız bize bu dönemde de sahip çıktılar. Herkesin sağ duylu olması gereken bir süreç. Fenerbahçe taraftarı burada da örnek olacaktır. Birleştirici olmak zor olsa da, daha doğru. Fenerbahçe taraftarı kendine yakışanı yaptı bu süreçte. Bize inanmalarını ve geçmişte verdikleri desteğe devam etmelerini istiyoruz" dedi.