Hakan Dinçay: "emeğimizin Karşiliğini Sahada Almak İstiyoruz"

30.04.2014

Hakan Dinçay: "emeğimizin Karşiliğini Sahada Almak İstiyoruz"

Yönetim Kurulu Üyelerimizden Hakan Dinçay, Halkbank maçında yaşanan hakem hataları ile ilgili; "En kritik yerde hakemin yanlış kararı bütün motivasyonu bozdu. Setin içinde birkaç defa aynı hareketi yaptı. Bu emeğe yazık. Bu yatırılan paralara yazık.  Demek ki biz ne yaparsak yapalım önce bu hakemlerimizi düzeltmediğimiz müddetçe başarılı olamayacağız. Bu kadar emek verilip, paralar yatırılıyorsa bunun karşılığını sahada almak istiyoruz" dedi.


Fenerbahçe Grundig ile Halkbank arasında oynanan maçın ardından Fenerbahçe Televizyonu'na konuşan Yönetim Kurulu Üyelerimizden Hakan Dinçay önemli açıklamalarda bulundu.


Yaşanan hakem hatalarına dikkat çeken Hakan Dinçay, "Halkbank'ı tebrik ediyorum. Ama herkesin şunu iyi bilmesi lazım. Sette herkesin izlediği gibi, en kritik yerde hakemin yanlış kararı bütün motivasyonu bozdu. İlk sete kötü başladık. Belki takım içinde bir uyumsuzluk vardı ama ikinci sete iyi başladık ve alacağımız seti hakemin bir kararı ile son anda; belki bu akşam buradan galip gelme şansımız olmayabilirdi de. Ama çok yüksekti. En önemli yerde bir sayı; bu bir değil, iki değil, üç değil… Setin içinde birkaç defa aynı hareketi yaptı. Bu emeğe yazık. Bu yatırılan paralara yazık.  Demek ki biz ne yaparsak yapalım önce bu hakemlerimizi düzeltmediğimiz müddetçe biz başarılı olamayacağız. Her branşta hep aynı şeylerle karşılaşıyoruz. Futbolda aynı takımlar, basketbolda aynı takımlar, voleybolda aynı takımlar.. Bu kadar emek verilip, paralar yatırılıyorsa bunun karşılığını sahada almak istiyoruz. Hakemlerin hataları ile hakemlerin yanlışlarıyla artık biz yorulduk. Herhalde bu gidişle seneye bir voleybol takımında bu yatırıma devam etmeyeceğiz. Özellikle erkeklerde, bunu da herkesin bilmesi lazım" diye konuştu