26.09.2012

"harika Bir Gösteri Sunacağiz"

Boston Celtics ile Fenerbahçe Ülker’i karşı karşıya getiren maç hızla yaklaşırken, 17 kez NBA Şampiyonu olan Celtics takım üyeleri, ilk kez İstanbul’u ziyaret etmekten heyecan duyduklarını dile getirdi. Bu heyecanlı karşılaşma, Garanti Bankası™’nın sunduğu NBA Europe Live 2012’nin bir parçası olarak 5 Ekim’de Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilecek.
Ülker Sports Arena’daki maçın sınırlı sayıdaki biletlerinin satışı www.biletix.com adresinden devam ediyor.

Daha önce 2007’de NBA Europe Live Tour kapsamında ilk kez bir NBA takımını ağırlayan İstanbul bu sefer; toplamda 27 kez NBA-All Star sahnesine çıkan Kevin Garnett, ’KG’, Paul Pierce, ’The Truth’ ve Rajon Rondo’nun oyuncu olduğu, Boston Celtics’i ağırlıyor.

2007’de Celtics’in yer aldığı NBA Europe Live Tour’un ikinci bölümünde Londra ve Roma’da geçirdiği zamandan çok keyif aldığını söyleyen Garnett, Celtics ile yeniden Avrupa’ya gelmekten büyük heyecan duyduğunu dile getirdi. Rajon Rondo: "Umuyorum ki hem Türkiye hem de İtalya’da 2007’de olduğu gibi başarılı bir Europe Live organizasyonu geçireceğiz. Türkiye’deki hayranlarımıza harika bir gösteri sunacağımıza inanıyorum." şeklinde konuştu.

2008 NBA Finalleri MVP’si Paul Pierce, NBA Europe Live’ın takım üzerindeki etkisini şu sözleriyle anlattı; "NBA Europe Live bizim için daha önce de sezon öncesinde takım olarak birbirimize kenetlenmemiz açısından harika bir fırsat olmuş ve bu motivasyon aynı sezonda NBA Şampiyonu olmamıza katkıda bulunmuştu. Bu yüzden bizim için Europe Live 2012 kapsamında yeniden Avrupa’da oynamak gerçekten heyecan verici. Bize Türkiye ve İtalya’daki tüm hayranlarımıza NBA ve Boston Celtics’in neleri temsil ettiğini gösterme fırsatı da sunuyor."

NBA Europe Live ve NBA 3X Tour ile İstanbul’da yaşanacak NBA şöleni için görüşlerini dile getiren NBA Türkiye Direktörü Naci Cansun şunları söyledi; "NBA’in hakkında en çok konuşulan takımlarından biri olan Boston Celtics’i Türkiye’de Garanti Bankası tarafından sunulan NBA Europe Live 2012’nin bir parçası olarak ağırlamaktan heyecan duyuyoruz. Basketbol tüm cazibesiyle büyüyen hayran kitlesi için heyecan verici olmaya devam ediyor. Türkiye, geçtiğimiz yıllarda birçok NBA etkinliğinin merkezi oldu. Şimdi de hem Boston Celtics’i ağırlamaktan hem de öncesinde Caddebostan’da düzenlenecek NBA 3X Tour kapsamında Boston Celtics Dansçıları’nın ağırlamak için de sabırsızlanıyoruz."

Celtics dört şehirlik maç turunun ilk durağı olan İstanbul maçının ardından, İtalya Milan’a giderek 7 Ekim’de Mediolanum Forum’da EA7 Emporio Armani Milano ile oynayacak. 2011 NBA Şampiyonu Dallas Mavericks ise 6 Ekim’de O2 World’de Alba Berlin ile oynadıktan sonra 9 Ekim’de Barselona’da FC Barcelona Regal ile karşı karşıya gelecek.

Uzun yıllardır NBA’in resmi bankası olan BBVA ilk kez NBA Europe Live’ı İstanbul’daki maçta Türkiye Garanti Bankası ile ortaklaşa sunacak. Ayrıca adidas da altıncı kez bütün Avrupa’daki ortağı olarak desteğine devam ediyor.

 

 

NBA Hakkında:
NBA üç profesyonel spor ligini; Ulusal Basketbol Birliği, Kadınlar Ulusal Basketbol Birliği ve NBA Gelişim Ligi, kapsayan global bir spor ve medya kuruluşudur. Dünya çapında 15 ofisi, 215 ülke ve bölgede 47 farklı dilde var olan oyunları ve programlarıyla uluslararası bir yaygınlığa sahiptir. NBA, altı kıtadaki 100 ülkede yer alan 125 bini aşkın mağazasında ürün satışı gerçekleştirmektedir. Şu andaki NBA listelerinde 39 ülke ve bölgeden 78 uluslararası oyuncu bulunmaktadır. Amerika’da yaklaşık 60 milyon evde izlenen NBA TV ve yarısından fazlası Kuzey Amerika’nın dışından olmak üzere her gün yaklaşık 42 milyon görüntülenme sayısı ile NBA.com, NBA’in dijital alandaki iki önemli iletişim kanalıdır. NBA, sosyal medyada dünyanın tüm lig, takım ve oyuncu platformları arasında 300 milyonu aşkın hayranı ve takipçisi ile 1 numaraya oturmuş profesyonel spor ligidir. NBA Cares aracılığıyla takımlar ve oyunculardan yardım için 200 milyon dolardan fazla bağış sağlanmış, 1,9 milyon saati aşkın toplum hizmeti sunulmuş, çocuklar ve ailelerin yaşayabileceği, öğrenebileceği ve oynayabileceği 720’yi aşkın alan inşa edilmiştir