Hasan Ali:"fenerbahçe'de Sembol İsim Olmak İstiyorum"

11.07.2012

Hasan Ali:"fenerbahçe'de Sembol İsim Olmak İstiyorum"

Fenerbahçemizinh yeni transferlerinde Hasan Ali Kaldırım, Fenerbahçe’ye uzun yıllar hizmet etmek ve bu takımın sol bekinde sembol isim olmak istediğini söyledi.

Defansif yönünün ofansif yönünden daha iyi olduğunu ifade eden Hasan Ali Kaldırım, ofansif yönünü de geliştirmeyi ve sağ bekte Gökhan Gönül’ün yaptığı gibi hücuma destek olmayı amaçladığını kaydetti.

Fenerbahçemizin Topuk Yaylası’nda devam eden yeni sezon hazırlık kampında bugün bir basın toplantısı düzenleyen Hasan Ali Kaldırım, "Çok iyi bir kamp ortamı var. Yoğun bir şekilde hazırlanıyoruz. Ne kadar iyi hazırlanırsak, o kadar rahat bir şekilde sezonu geçiririz. Tesisler dört dörtlük, emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Saha şartları, sosyal ortam her şey düşünülmüş. Yeni transfer için takıma alışmak sorun değil. Çabuk alışıyorum" diyerek sözlerine başladı.

Sol bekin sembol ismi olmak istiyorum

Fenerbahçe’yi  "Türkiye’nin en büyük kulübü" şeklinde tanımlayan Hasan Ali, "Bu Fenerbahçe’yi tercih etmemin en büyük nedenidir. Fenerbahçe’ye uzun yıllar hizmet etmek istiyorum. Sol bekte bir sembol olmak istiyorum bu camiada. Şampiyonlar Ligi’nde başarılar elde etmek istiyorum. Adım adım hedeflerime ulaşmak istiyorum. Takım olarak önce Şampiyonlar Ligi’nde gruplara katılmak, sonra Süper Kupa maçını kazanarak lige başlamak istiyoruz" diye konuştu.

Keşke Ziegler de olsaydı

Üstlerinde baskının bulunmasının gayet normal olduğunu söyleyen Hasan Ali Kaldırım, "Baskı elbette var, burası Fenerbahçe. Büyük hedefleri olan bir kulüp. Bu nedenle baskı olması normal. Ziegler iyi bir sene geçirdi. Ben de Kayserispor’da ve Milli Takımda güzel bir sene geçirdim. Ben kendime güveniyorum, kimseden korkmuyorum. Ziegler burada olsa daha iyi olurdu, rekabet açısından. Ziegler iyi bir profesyonel, ben de profesyonelim ve kendime güveniyorum. Çok çalışıp Ziegler’i unutturacağım" dedi.

Ofansif yönümü geliştimeliyim

Mevkisi ve oyun anlayışı hakkında ise Hasan Ali, "2.5 senedir sol bekte oynuyorum, asıl mevkiim sol bek. Ama hocam nasıl görev verirse görevimi en iyi şekilde yaparım. Defansif ve ofansif yönümü geliştirmeye çalışıyorum. Defansif yönüm daha iyi, ofansif yönümü geliştirmem lazım, bunu biliyorum. Ofansif oynayan ve çok kaliteli futbolcuların olduğu bir takıma geldim. O nedenle ofansif anlamda bir sorun olacağını zannetmiyorum. Önümde Stoch var. Kendisinin Amrabat’a benzeyen bir stili var. Kesinlikle bana katkısı olacak. Birbirimize alışıyoruz, elbette biraz zaman alacak. Gelecek haftalarda elbette daha iyi olacaktır" diye konuştu.

Gökhan Gönül gibi olmalıyım

Kendisine takımın sağ bekinde görev yapan Gökhan Gönül’ü örnek aldığını belirten Hasan Ali Kaldırım, "Burada kalıcı olmak istiyorsam Gökhan Gönül ile aynı performansı göstermem lazım. İki tane ofansif anlamda katkı sağlayan bek olursa, takım için iyi olacağını düşünüyorum.  Sağ bekte Gökhan Gönül var. O nasıl bindiriyorsa ben de o şekilde bindirmeler yapacağım. Tabii ki bu üstümde baskı yaratabilir. Ama ben kalitemin bilincindeyim. Korkmuyorum ve kalitemi sahaya yansıtacağımı düşünüyorum" diye konuştu.

Aykut Kocaman’ı mahcup etmeyeceğim

Aykut Kocaman’ın transferinden memnun olduğunu dile getiren Hasan Ali, "Hocam transferimden memnun. Bana güveniyor. Beni istiyordu, bunu biliyorum, kendisi söyledi. İnşallah ben de onu mahcup etmeyeceğim ve herkese layık bir Hasan Ali’yi göstereceğim" diyerek sözlerini tamamladı.