Hasan Ali Kaldirim: "bate Borisov'u Geçeceğiz"

20.12.2012

Hasan Ali Kaldirim: "bate Borisov'u Geçeceğiz"

Oyuncumuz Hasan Ali Kaldırım, UEFA Avrupa Ligi 2.Turundaki rakibimiz Bate Borisov’u yakından tanımak ve analiz etmek çalışmalara başlayacaklarını belirterek, Borisov’u eleyerek bir ust tura çıkacaklarını söyledi. Hasan Ali, 3. Turdaki rakip olarak da Napoli’yi daha yakın gördüğünü ifade etti.

"Rakibimizi iyi analiz edeceğiz"
UEFA Avrupa Ligi 2.Turdaki rakibimizin belli olmasının ardından NTV Spor canlı yayınına telefonla bağlanan oyuncumuz Hasan Ali Kaldırım, deplasmanda oynayacağımız ilk maçın büyük bir avantaj olduğunu belirterek, "Bate Borisov için şunu söyleyebilirim, iyi bir kura çektik. Bütün Fenerbahçe camiasına hayırlı olsun. Aslında Belarus temsilcisi çok yakından tanıdığımız bir rakip değil. Hocalarımız rakibimizin analizini yapacaktır. Ocak- Şubat aylarında maçlarımız olacak. Rakibin iyi ve kötü yönlerini bulmaya çalışacağız. Ayrıca Rakibimizin, Ligi de yeni bitmiş ve Mart ayında başlayacakmış. Ben bunun bizim için bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Maç kondisyonu açısından daha iyi olacağımızı düşünüyorum. Borisov’a göre daha hazır olacağız ve hava şartları da etkilemeyecektir. Sonuç olarak iyi bir kura çektik. Bate Borisov’u geçerek, bir üst tura çıkmak istiyoruz. Ayrıca ben Napoli’yi de Plzen’e göre daha güçlü görüyorum" şeklinde konuştu.

"Deplasmandaki ilk maç bizim için avantaj olacak"
Belarus temsilcisi Bate Borisov’un oyun düzeni hakkında da konuşan Hasan Ali, "İlk maçı deplasmanda oynayacağız ve bunun avantaj olacağını düşünüyorum. Daha kontrollü oynayacağız. İyi bir sonuç alırsak, ardından ikinci maçta Kadıköy’de turu geçeceğimize inanıoyrum. Basit hatalar yapmazsak ve iyi bir oyun oynarsak, ben turu geçen taraf olacağımızı düşünüoyrum. Rakibimiz, Şampiyonlar Ligi’nde Bayern Münih’i 3-1’lik skorla yendi. Nitekim önemli bir rakip. Biz Fenerbahçeyiz ve UEFA Kupası’nda sonuna kadar gitmek istiyoruz" dedi.

"Kaliteli bir takımız"
Devre arasında Takıma yapılacak transferlere ilişkin soruyu ise, "Bizim kaliteli bir kadromuz var. Avrupa Ligi’nde, Türkiye Kupası ve Lig’de devam ediyoruz. Başkanımız da söyledi bu konudaki düşüncelerini. Ben yapılacak transferlerle daha da kalitemizin artacağına inanıyorum. Nereye gerekirse oraya transfer yapılacaktır. Ben yolumuz açık olduğunu düşünüyorum" cevabını verdi.