Hasan Ali Kaldirim: "gruptan Çikabilmek Bizim Elimizde"

05.11.2015

Hasan Ali Kaldirim: "gruptan Çikabilmek Bizim Elimizde"

Oyuncularımızdan Hasan Ali Kaldırım, çok iyi bir karşı baskılı oynadıklarını, alan vermediklerini ancak golü bulamadıklarını ifade ederken, “Gruptan çıkabilmek bizim elimizde” dedi.
 

Ajax maçı sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Hasan Ali Kaldırım, “Bugün iyi oynadık. Çok iyi bir rakibe karşı oynadık. Çok iyi pas yapan bir takıma karşı oynadık. İlk yarıda iyi pozisyonlar yakaladık ama ikinci yarı daha net pozisyonlara girdik, değerlendiremedik. 3 puanla ayrılsak gruptan çıkabiliyorduk neredeyse. Baskılı oynadık, rakibe alan vermedik, pas yaptırmadık. Rakip baskıdan çıkınca iyi bir takım olduğundan pozisyonlara da giriyor. İyi oynadık. Son bölümde 3-4 yüzde yüz pozisyon kaçırdık. Kazanabilirdik ama olmadı. İyi futbol oynadık, rakibe pas yaptırmadık, özgüvenlerini arttırmadık. Gruptan çıkabilmek bizim elimizde” dedi.
 

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira’nın defans oyuncularının ileri çıkmamalarını söylemediğini belirten Hasan Ali, “Hoca ileri çıkmayın demiyor. Önde iyi oyuncularımız var, çıkabildiğimiz zaman çıkıyoruz. Dikkatli olmaya çalışıyoruz çünkü oyunu kuran bir takımız, açık alan verince rakip kolay gole gidebiliyor, bu balansı iyi tutmanız lazım” ifadelerini kullandı.