Hasan Ali Kaldirim: "herkes Takimin Başarisi İçin Elinden Geleni Yapiyor"

14.01.2014

Hasan Ali Kaldirim: "herkes Takimin Başarisi İçin Elinden Geleni Yapiyor"

Oyuncumuz Hasan Ali Kaldırım, kamp sürecince çalışmaların yoğun bir tempoda geçtiğini ve kardeşlik ortamının olduğu takımda herkesin elinden geleni yapmaya çalıştığını söyledi.


Antalya’da ikinci yarı hazırlıklarını sürdüren Profesyonel Futbol Takımımızda, Hasan Ali Kaldırım FB TV’de yayınlanan "Günün Röportajı" programına konuk oldu.


Öncelikli olarak kamp sürecine değinen ve ardından takım içindeki havayı anlatan Hasan Ali, şampiyonluk yolundaki ilk 5 haftanın önemine de dikkat çekti.


Kamp sürecini değerlendiren Hasan Ali Kaldırım, "Salı gününde itibaren çalışmalara başladık. Akşamında da Antalya’ya geldik. Antrenmanlar keyifli ve yoğun geçiyor. Yorulduk ve yorulmaya devam edeceğimizi düşünüyorum. Yoğun bir şekilde ilerliyoruz. Bir iki ufak sakatlıklar da yaşandı antrenmanda. Ama ciddi bir şey olduğunu düşünmüyorum. Hocamız ağırlıklı takıma kondisyon yükletiyor. Çalışmaların iyi gittiğini ve bunun da bize iyi şekilde yansıyacağını düşünüyorum. İlk devre, maçların son bölümlerinde kritik maçlar kazandık. Bu da takımın dayanıklılığını ve kondisyonunun iyi olduğunu gösteriyor" dedi.

 

Ofansif oynayan oyun sistemlerini daha da geliştirmeye çalıştıklarını ifade eden başarılı oyuncu, "İkinci yarı için, hocamızın istediği sistemi daha da ezberleme imkanını bu kamp sürecinde buluyoruz. Bunu daha da iyileştirebileceğimizi düşünüyorum. Sürekli tempolu, coşkulu, agresif, ofansif olan bir takımımızı daha da geliştireceğiz. 1 haftalık tatilden sonra ilk amacımız,  kondisyon yüklemek, ardından da maç haftasına girmeden önce daha fazla taktik çalışmak" diye konuştu.Takım içinde bir aile gibi olduklarını belirten Hasan Ali, "Takım içinde kardeşlik ortamı var. Bazen ikili mücadeleler sonrasında problemler olsa da bunu sorun haline getirmiyoruz ve çözümlüyoruz. Çok iyi bir ortam var. Herkes elinden geleni yaparak, takıma katkı sağlamaya çalışıyor. Oynayan, oynamayn oyuncu da. İyi bir yolda olduğumuzu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.İlk 5 haftanın önemine dikkat çeken Hasan Ali Kaldırım, sözlerini şu ifadelerle tamamladı:"İlk 5 haftayı kayıpsız geçebilirsek, rakiplerimizde bu dönemde yoğun bir maç temposundan geçecekler. Bu ilk 5 hafta bizim için çok önemli. Rakibimiz sadece Galatasaray değil tabi ki, Beşiktaş, Kasımpaşa ve Sivasspor iyi futbol oynuyor. İlk 5 haftada Eskişehir ve Sivas deplasmanlarına gideceğiz. Bu haftaları kayıpsız geçersek, önümüz çok açık olacak. Tabi 8 puanlık fark da var. Futbolda hiçbir zaman güvenemezsin. 8 puan, iki maç kaybedersen, puan farkı kapanabilir. İlk 5 haftayı kayıpsız geçersek, şampiyonluk yolunda çok büyük bir avantaj yakalacağız."