Hasan Ali Kaldirim: "liderliğimizi Sezon Sonuna Kadar Sürdürmek İstiyoruz"

13.11.2014

Hasan Ali Kaldirim: "liderliğimizi Sezon Sonuna Kadar Sürdürmek İstiyoruz"

Profesyonel Futbol Takımımızın oyuncularından Hasan Ali Kaldırım, takım ve camia olarak zor günleri atlattıklarını ve ele geçirdikleri liderliği sezon sonuna kadar götürmek istediklerini söyledi.

Bugünkü antrenman sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hasan Ali Kaldırım şunları söyledi:


"Takım olarak camia olarak zor bir süreçten geçiyorduk. Şu an için atlattık gibi gözüküyor. Son üç maçta 9 puan alarak özellikle Beşiktaş derbisini kazanarak liderliğe oturduk. Bunu da sezon sonuna kadar götürmek istiyoruz. Biraz geç de olsa liderliğe oturduk. Belki sezon başında biraz zorluklara rağmen geç bir liderlik oldu; ama sonucunda şimdi istediğimiz yerde bulunuyoruz. Bunu da şimdi sezon sonuna kadar korumamız lazım.

Üzerimizde baskı elbet de oluyor. Fenerbahçe Kulübü’nde oynarsanız her zaman baskı oluyor. Her maçı kazanmak zorundasınız. Her maçı iyi oynamak zorundasınız. Bizim bu baskıya dayanmamız gerekiyor. Sonuçta profesyonel futbolcularız. Bu baskıyla da çalışmasını, kazanmasını bilmeliyiz, taraftarlarımız bizi desteklediği sürece ki her zaman bizi destekliyorlar. Bunları geçen senelerde gördük. Bu sene de bizi desteklesinler. Geçen sene şampiyon olan bir takımız. Bu senenin de en büyük şampiyonluk adaylarından biriyiz. Bunu gösterdik hala da gösteriyoruz. Göstermemiz de lazım. Çok önemli bir sene. Sonuçta dördüncü yıldız, hem bizim hem de Galatasaray’ın hedefi. Bizim için zor bir sene çünkü bütün takımlar bize karşı şampiyon olduktan sonra daha iyi daha agresif, daha istekli oynuyorlar. Ama bizim bunu iyi karşılayacağımızı iyi atlatacağımızı düşünüyorum. İnşallah da sezon sonunda istediğimiz yerde oluruz.


Bursaspor maçı bizim için zor bir deplasman. Fikstüre bakıldığında artık derbileri atlattık. Geri kalan maçlar kolay gibi görünse de bunlar en zor maçlardır. İyi konsantre olup ki Bursa deplasmanı en zor deplasmanlardan biri, iyi atlatırsak bizim hedefimiz devre arasına kadar puan kaybetmemek. Alabildiğimiz kadar puan almak. İkinci devre sahamızdaki derbileri de kazanarak şampiyon olmak.


Milli takımla ilgili bir şey söylemez belki bana düşmez. Ben de milli takımda oynadım. Ben de o takımın içindeydim. Zor bir süreçten geçiyoruz. Brezilya dünyanın en iyi takımlarından biri. Dünkü maça biz de üzüldük. Tabii orada oynayan futbolcular ve teknik heyet de üzülmüştür. O maçı çabuk unutup Pazar gün oynanacak karşılaşma daha önemli bir maç. Sonuçta gruptaki durum belli. İnşallah arkadaşlarım ağabeylerim Pazar günü 3 puan alıp grupta daha iyi bir konuma geliriz.

Bunlar futbolun içinde olan şeyler. Bizi şampiyon yapan hoca şimdi rakibimizin hocası. Bunlar sadece Türkiye’de değil her yerde olabilir. Sonuçta bizim oynadığımız kulüp önemli. Hoca için de geçerli. Biz bugün varız yarın yokuz. Her şey ani değişebiliyor. Bugün kazanıyoruz, bakıyorsunuz yarın burada değiliz. Bunlar tabii ki bizim elimizde ama her zaman olabilecek şeyler.


Geçen senelere göre bu sene daha fazla forma şansı buldum ki bunu da biraz kendim zorladım diyebilirim. Antrenmanlarda her şeyimi vermeye çalışıyorum. Hocamız sağ olsun o da bize son maçlarda şans verdi. Bunu iyi değerlendirdiğimi düşünüyorum. Hocamızın her zaman bizim kadromuz 24 kişi diye bir sözü var. Bunu da zaten dışarıdan bakıldığında görebiliyoruz. Bütün takım arkadaşlarım her zaman hazırlar. Her zaman şans geliyor. Şimdiye kadar da bunu herkes iyi değerlendirdi diyebilirim"