Hatay Büyükşehir Belediye 60-101 Fenerbahçe Öznur Kablo

12.02.2020

Hatay Büyükşehir Belediye 60-101 Fenerbahçe Öznur Kablo

Fenerbahçe Öznur Kablo Kadın Basketbol Takımımız, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi 16. hafta erteleme maçında Hatay Büyükşehir Belediye'ye konuk oldu. Potanın Kraliçeleri, Antakya Spor Salonu'nda oynanan maçtan 101-60 galip ayrıldı.

Victor Lapena yönetimindeki Potanın Kraliçeleri parkeye; Olcay Çakır Turgut, Alina Iagupova, Cecilia Zandalasini, Kiah Stokes ve Laura Nicholls beşiyle çıktı.

Kiah Stokes'un sayılarıyla mücadeleye başlayan Fenerbahçe Öznur Kablo, Iagupova ile farkı 9 sayıya çıkardı(11-2). Hatay molasından da basketlerle dönen ekibimiz, skoru 23-8 yaptı. Potanın Kraliçeleri, Sevgi Uzun ve Tuğçe Canıtez'in sayılarıyla ilk çeyreği 27-8 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe de oldukça etkili başlayan Fenerbahçe Öznur Kablo, özellikle Iagupova'nın hücumdaki rolüyle farkı da 30 sayıya kadar çıkardı. Savunmada da iyi işler yaparak rakibini az sayıda tutmayı başaran Potanın Kraliçeleri, soyunma odasına 51-26 önde giden taraf oldu.

Üst üste üçlüklerle sayılar üretmeye kaldığı yerden devam eden Fenerbahçe Öznur Kablo, farkı 40 sayıya kadar çıkardı. Çeyreğin son bölümde de oyunu rakibine kabul ettiren Potanın Kraliçeleri, 77-41 önde bitirdi. Tuğçe Canıtez'in basketiyle son çeyreğe başlayan Fenerbahçe Öznur Kablo, başından sonuna kadar önde götürdüğü karşılaşmayı 101-60 kazandı.