Hazirliklar Yeniden Başladi

06.08.2011

Hazirliklar Yeniden Başladi

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Spor Toto Süper Lig’in 9 Eylül tarihine ertelenmesinin ardından Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman tarafından oyuncularımıza verilen 10 günlük izin tamamlandı.

İznin ardından akşam saatlerinde Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri’nde bir araya gelen oyuncularımız yeni sezon hazırlıklarına, basına açık olarak gerçekleştirilen antrenmanla sürdürdü.

Antrenman öncesinde oyuncularıyla kısa bir toplantı yapan Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, içinde bulundukları süreci değerlendirdi.

"Başarılarla dolu bir sezon diliyorum"

Türk futbolunun olağanüstü günler geçirdiğini söyleyen ifade eden Aykut Kocaman, "Hayatınızda ilk defa böyle bir durumla karşılaşıyorsunuz. 1 Temmuz’da sezon hazırlıklarına başlamıştık, şimdi ikinci defa hazırlıklara yeniden başlıyoruz. Spor hayatınızda ilk kez ikinci defa sezon açılışı yapıyorsunuz. Sadece Fenerbahçe açısından değil Türk futbolu açısından olağanüstü günler geçiriyoruz. Sizlere bir kez daha sakatlıklardan uzak başarılarla dolu bir sezon diliyorum" dedi.

"Çok ama çok inançlı bir grup olarak sahaya çıkacağız"

Önlerinde 5.5 haftalık bir çalışma süresinin olduğuna dikkat çeken Aykut Kocaman, " 9 Eylül de lig başlıyor. Önümüzde 5.5 haftalık bir periyod var. Lig olağanüstü bir ortamda başlayacak. Bu yüzden sadece iyi antrenman yapmış bir oyuncu grubu olarak değil, aynı zamanda da tüm bu zorlukları yenmeyi kafasına koymuş çok ama çok inançlı bir grup olarak sahaya çıkacağız. Bunu lütfen aklınızdan çıkarmayın" diye konuştu.

"Biz hep sahada konuştuk, yine sahada konuşacağız"

Oyuncularına duyduğu güveni bir kez daha ifade eden Aykut Kocaman, "Ben sizlerin bütün sıkıntılara karşı koyacak bir oyuncu grubu olduğunuzu biliyorum, buna tüm kalbimle inanıyorum. Biz geçen sene hep birlikte, tepeden tırnağa bir aile olarak tüm zorlukları atlattık. Bu işin de üstesinden geleceğiz. Ben buna inandığım için buradayım. Size inandığım için buradayım. Her zaman olduğu gibi birbirimize yardım etmemiz, güç vermemiz lazım. Hep söyledik biz hep sahada konuştuk, yine sahada konuşacağız. Yolunuz açık olsun" diyerek sözlerini tamamladı.

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman yönetiminde saat 18.00’de başlayan ve 1 saat 45 dakika süren antrenman boyunca Kocaman’ın yardımcıları Fahrudin Ömeroviç ve İsmail Kartal, antrenör Turgay Altay, kaleci antrenörü Murat Öztürk, kondisyoner Alper Aşçı, bireysel oyuncu antrenörü Dolu Arslan ile maç analisti Arda Keskin çalışmada hazır bulundu.

Koşu, ısınma ve koordinasyon çalışması ile başlayan antrenman hafif tempolu koşu ile devam etti. Ardından 3 grup halinde 5’e 2 top kapma ve pas çalışması yapan oyuncularımız antrenmanı dar alanda yaptıkları çift kale maçla tamamladılar.

Soğuk algınlığı rahatsızlığı bulunan Selçuk Şahin, izinli olan Emre Belözoğlu ile Mamadou Niang, uçakları rötar yapan İssiar Dia ve Daniel Güiza ile izinleri devam eden Diego Lugano ve Andre Santos antrenmana katılmadı.

Genç oyuncularımızdan İlyas Yılmazer ile Mehmet Topçu’nun çalışmalarını A2 Takımımız ile sürdüreceği bildirildi.

Hazırlıklar çift antrenman ile devam edecek

Fenerbahçemiz yeni sezon hazırlıklarına, 6 Ağustos Cumartesi günü Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri’nde yapacağı çift antrenman ile devam edecek. Saat 10.00’da başlayacak antrenman basın mensuplarına açık, 18.00’deki antrenman ise kapalı gerçekleştirilecek.