09.10.2014

Hedef 1 Milyon Üye

"Hedef 1 Milyon Üye" Projesi kapsamında Fenerbahçe şubelerini ziyaret eden Kulüp Başkanımız Aziz Yıldırım’ın son durağı Yavru Vatan Kıbrıs oldu.


Kulüp Başkanımız Aziz Yıldırım, Asbaşkanlar Mithat Yenigün ve Turhan Şahin, Profesyonel Futbol Takımımızın Kaptan Emre Belözoğlu, deneyimli futbolcumuz Selçuk Şahin ve Fenerbahçe Futbol Takımı İdari Menajeri Hasan Çetinkaya bugün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gitti.


Sabah saatlerinde KKTC’ye hareket eden Fenerbahçe heyetini, Lefkoşa Ercan Havaalanı’nda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Fenerbahçe Şubesi Başkanı Erçin Çoban, dernek yönetici ve üyeleriyle Kıbrıs’taki taraftarlarımız karşıladı. Kafilemiz, havalimanı çıkısında taraftarlarımızın yoğun sevgi gösterileriyle karşılaştı. Ardından KKTC Şubemizin yeni dernek binasının açılışını gerçekleştiren Başkanımız, yöneticilerimiz ve futbolcularımız, ardından yeni lokali gezdi.  Burada kısa bir konuşma yapan Başkanımız, Yöneticilerimiz ve Futbolcularımız, KKTC’de olmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirdiler.


Başkan Aziz Yıldırım, burada yaptığı konuşmada "Bundan 1.5 ay önce dernek yöneticileri İstanbul’a geldiler. Bize Kıbrıs’a gelir misiniz? Dediler. Biz de geliriz dedik. Biz Fenerbahçe derneklerinin olduğu her yerde Fenerbahçe şubelerini açıyoruz. Bugün Kıbrıs’ta üniversite çalışmamız da var. Bugüne kadar destek olduğunuz gibi bundan sonra da desteğinizi bekliyoruz" dedi.


Konuşmaların ardından Dernek Başkanı Erçin Çoban, Başkanımız, yöneticilerimiz ve futbolcularımıza plaketler verdi. Başkanımız de Şube Başkanı Çoban’a bir forma hediye etti.


Kafilemiz, şube açılışının ardından Golden Tulip Otel’de Kıbrıslı iş adamlarıyla bir araya geldi.  Başkanımız iş adamlarına hitaben yaptığı konuşmada "Hedef 1 Milyon Üye" projesinin detaylarından bahsetti, karşılıklı görüş alışverişi yapıldı.


Başkan Yıldırım burada yaptığı konuşmada, Fenerbahçe Üniversitesi’nin bir kampusunu da KKTC’de açmayı planladıklarını söyledi. Fenerbahçe Üniversitesi kurma çalışmalarının devam ettiğini ve Kasım ayında bitmesini planladıklarını söyleyen Başkan Yıldırım, Fenerbahçe’nin halen 16-17 bin üyesi olduğunu ve bu sayıyı artırmak istediklerini söyleyerek "Hedef 1 Milyon Üye" projesi hakkında bilgiler verdi.


Başkanımız ve heyetimizin KKTC’deki etkinlikleri sırasında, Kulübümüzün eski sporcularından, voleybol takımı kurucularından ve halen KKTC’de yaşamını sürdüren Ayten Salih Berkalp de hazır bulundu.


Yemeğin ardından Başkanımız Aziz Yıldırım ile Asbaşkanlarımız Mithat Yenigün ve Turhan Şahin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Türkiye Cumhuriyeti KKTC Büyükelçisi Halil İbrahim Akça ve KKTC İçişleri Bakanı Teberrüken Uluçay’ı ziyaret edecek.


Takım Kaptanımız Emre Belözoğlu ve futbolcumuz Selçuk Şahin, 15.30-18.00 saatleri arasında yeni sezon formalarının imza organizasyonunda Kıbrıslı taraftarlarımızla buluşacak. İmza organizasyonu, Bedrettin Demirel Cad. No. 75  Lefkoşa adresindeki Kıbrıs Lefkoşa Fenerium Mağazası’nda gerçekleştirilecek.


Başkanımız Aziz Yıldırım ve beraberindekiler, ziyaretlerin ardından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Fenerbahçe Şubesi için daha önce belirlenen arsaları da gezecek.