22.05.2011

Hedef 5'te 5

Futbol Takımımızın Spor Toto Süper Lig'deki şampiyonluğu, kulübümüze takım sporlarında sezonun 4. şampiyonluğu getirdi.

(A) takımlar seviyesinde bu sezon daha önce bayan basketbol ile erkek ve bayan voleybol branşlarında şampiyonluklar yaşayan Fenerbahçemiz, futbol takımıyla 4. şampiyonluğunu elde etti.2010-2011 sezonunun ilk şampiyonluğunu Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde elde eden Fenerbahçe Kulübü, sezonun ikinci şampiyonluğunu Aroma Erkekler Voleybol 1. Ligi'nde yaşadı.

Fenerbahçe Acıbadem'in Aroma Bayanlar Voleybol 1. Ligi'ndeki şampiyonluğuyla 3. kez hedefe ulaşan kulübümüz, 4. şampiyonluğunu  Spor Toto Süper Lig'de kazandı. Fenerbahçemizin sıradaki hedefi ise Beko Basketbol Ligi'nde 2010-2011 sezonu şampiyonluğu. Fenerbahçe Ülker'in 24 Mayıs Salı günü başlayacak play-off yarı final serisindeki rakibi Efes Pilsen.Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi play-off final serisinde ezeli rakibi Galatasaray Medical Park'ı 3-1'lik seriyle geçerek şampiyonluğa ulaşırken, erkek voleybol takımı, Aroma Voleybol 1. Lig'de final serisinde Arkasspor karşısında 3-0'lık seriyle şampiyonluğu elde etti.Fenerbahçe Acıbadem ise Aroma Bayanlar Voleybol 1. Ligi'nde final serisinde, Avrupa Şampiyonlar Ligi Dörtlü Finali'nde yenildiği Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom karşısında çıktığı 3 maçı da kazanarak şampiyonluk kazandı.

Futbol takımımız da Spor Toto Süper Lig'de Trabzonspor ile başa baş götürdüğü mücadelede ikili averajla rakibinin önünde yer alarak, camiaya şampiyonluğu getirdi.

HEDEF, 5'TE 5

Kulübümüz, Beko Basketbol Ligi'nde Fenerbahçe Ülker ile birlikte bu sezonki "5'te 5" hedefini gerçekleştirmek istiyor. Ligde play-off yarı finalinde Efes Pilsen ile eşleşen Fenerbahçe Ülker, lacivert-beyazlı ekip karşısında zorlu bir sınav verecek