19.08.2011

"hedefim Kalici Olmak"

Profesyonel Futbol Takımımızın yeni transferlerinden Orhan Şam, kendisinin de yapmadığı bir olay nedeniyle suçlandığını ve sonradan gerçeğin ortaya çıktığını o nedenle de Fenerbahçe’nin içinde bulunduğu durumu çok iyi anlayabildiğini belirterek, "Fenerbahçe camiası bu süreçten aklanarak çıkacak. Bundan adım gibi eminim" dedi.

Fenerbahçe aklanarak çıkacak

Oyuncumuz Orhan Şam, Takımımızın bugünkü sabah antrenmanı sonrası gazetecilere açıklamalar yaptı. Bazen insanlara ya da kurumlara iftira atmanın çok basit olduğunu dile getiren genç futbolcu, "Ben Gençlerbirliği’ndeyken bir doping olayı yaşadım. Yapmadığım bir konuda bana iftira atıldı. Kendimi ifade edemiyordum. İki ay sonra doğru olmadığı anlaşıldı. O nedenle bu süreçteki sıkıntıları anlayabiliyorum. Fenerbahçe camiası bu süreçten aklanarak çıkacak. Bundan adım gibi eminim" dedi. Bir futbolcu olarak bu süreci çok fazla değerlendirmelerinin doğru olmadığını ifade eden Orhan, "Bu konu bize düşmez. Fenerbahçe 17’de 16 maçı kazanmış. Galibiyetler alınlarının hakkıdır. Alınlarının hakkı ile çıkıp çatır çatır oynadılar" şeklinde konuştu.

Fenerbahçe’deki forma rekabetini biliyorum

Almanya kampını da değerlendiren ve  "Tam takım halinde yeni yeni çalışmaya başladık ve antrenmanları yoğun geçiyor" diyen Orhan Şam, "Fenerbahçe’ye geldiğim günden bu yana çok güzel bir ortam buldum. Fenerbahçe’de teknik yönetiminden futbolcu arkadaşlara kadar herkes beni çok güzel karşıladı. Fenerbahçe’de forma şansının hangi düzeyde olduğunu bilerek bu takıma transfer oldum. Buraya tüm bunları bilerek geldim. Oynayan oynamayan tüm futbolcular hepsi kaliteli oyuncular. Fenerbahçe 3 kulvarda yarışacak. Herkesin bu kulvarlarda forma şansı olacak. Kim formayı giyerse o formanın hakkını vermek için mücadele edecek. Bize düşen terimizin son damlasına kadar çıkıp mücadele etmektir" dedi.

Hedefim kalıcı olmak

Orhan Şam kendisinin sağ bek bölgesinde rahat oynadığını ve yerinden memnun olduğunu belirterek, Aykut Kocaman hangi bölgede görev verirse versin orada oynamaya hazır olduğunu da ifade etti. Futbola başlarken hedefinin Fenerbahçe gibi büyük camiaya gelmek olduğunu ve şimdi bu hedefe vardığını vurgulayan Orhan Şam,  "Bundan sonraki hedefim Fenerbahçe’de kalıcı olmak ve daha sonraki aşamada ise milli takım da forma giymek" dedi. Şampiyonlar liginde oynamanın her futbolcunun hayali olduğunu ifade eden Orhan, "Bu nedenle heyecanlıyım. Fenerbahçe olarak hedefimiz gruptan çıkmak" dedi. Grup kuralarıyla ilgili olarak ise Orhan, "Biz kendimize bakıyoruz. Biz iyi olduğumuz sürece rakip kim olursa olsun fark etmez" diye konuştu.