16.10.2015

"hedefimiz 3 Puan"

Oyuncularımızdan Ozan Tufan ile Josef de Souza, 18 Ekim Pazar günü deplasmanda Kayserispor ile oynayacakları maçtan galibiyetle ayrılmayı hedeflediklerini belirttiler.
 

Fenerbahçemiz, ligin 8. haftasında deplasmanda Kayserispor ile oynayacağı maçın hazırlıklarını öğle saatlerinde Can Bartu Tesislerimizde yaptığı antrenmanla devam etti.
 

Burada Fenerbahçe Televizyonu’na konuşan oyuncularımızdan Ozan Tufan ile Josef de Souza, Kayserispor maçına en iyi şekilde hazırlandıklarını ifade ettiler.
 

Ozan Tufan: "Onur ve gurur verici"

A Milli Takımımızın İzlanda’yı 1-0 mağlup ederek Avrupa Şampiyonası Finalleri’ne direkt gitmeyi hak kazandığı karşılaşmada ay yıldızlı formayı giyen genç oyuncumuz Ozan Tufan, maç sonrasında yaşadıklarını şu ifadelerle anlattı:
 

“Fransa’ya gidiyoruz. Bu bizi çok sevindirdi. Milli takımdaki ağabeylerim ve kardeşlerimle bu mutluluğu hep beraber yaşadık. Bunun tarifi anlatılamaz, gitmeden de söylenemez ama ben şimdiden o duyguyu o tarifi yaşıyorum. Bu yaşımda A Milli takımla Avrupa Şampiyonası’na gitmek benim için büyük gurur. İnanılmaz bir şey. Hollanda’nın saf dışı kaldığı, Türkiye’nin Avrupa Şampiyonası’na gittiği; 2008’den sonra böyle bir başarı yakalanması ve benim kadroda olmam hem onur hem de gurur verici.”
 

Ozan Tufan: "Heyecandan uyuyamadım"

Heyecandan uyuyamadığını belirten Ozan Tufan, “Gece 05.00’te geldik, sabaha kadar uyuyamadım. Sabah idmana geldim. İdmandan sonra tekrar yatmaya gittim, uykum var ama heyecandan uyuyamıyorum. Nasıl olacak? Yazın Fransa’ya gidilecek ama yaza kadar nasıl bekleyeceğiz? Bu duygu açıkçası anlatılamaz. Çok mutlu ve gurur verici" diye konuştu. 
 

Ozan Tufan: "Kayserispor maçına en iyi şekilde hazırlanıyoruz"

Şimdi hafta sonu oynayacakları Kayserispor maçına odaklandıklarını söyleyen  milli oyuncu, “Bütün konsantrasyonumuz milli takımdaydı, ama şimdi Fenerbahçe’ye  döndük. Bütün konsantrasyonumuzu şimdi buraya vereceğiz. İdmanlara başladık, Kayserispor maçına en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Takıma tekrar adaptasyonu sağladık. Kayserispor maçına 3 puan için çıkacağız . Elimizden gelenin en iyisini yapıp, galip ayrılmayı hedefliyoruz. İstanbul’a 3 puanla dönmek istiyoruz. Erken bir gol bulmaya çalışacağız" diyerek, sözlerini tamamladı. 
 

Josef de Souza: “Fenerbahçe’nin ait olduğu yer zirvedir”

Fenerbahçemizin Brezilyalı oyuncusu Josef de Souza da Kayserispor ile oynayacağımız karşılaşma hakkında görüşlerini paylaşırken, Fenerbahçe’nin hak ettiği yerin ‘zirve’ olduğunu belirtti. 
 

Brezilyalı oyuncu,  Kayseri deplasmanında 3 puanla ayrılmak için en iyi şekilde mücadele edeceklerini söylerken, basında hakkında çıkan haberlere de açıklık getirdi.
 

Sözlerine;  Spor Toto Süper Lig’in 8.haftasında Kayserispor ile deplasmanda oynayacağımız karşılaşmaya ilişkin değerlendirmede bulunarak başlayan Josef de Souza, “Geçtiğimiz haftadan itibaren çok iyi bir çalışma dönemi geçirdik. Milli takımda olan arkadaşlarımızdan ayrı çalışmak zorunda kaldık. Başarılı bir haftayı geride bıraktık diyebilirim. Bugün milli takımlarda olan arkadaşlarımız da aramıza katıldı. Bu sayede hep birlikte çalışma fırsatı da bulduk. Pazar gününe kadar maç hakkında da takım içinde konuşacağız ve bu konuştuklarımızı sahada uygulayacağız. En iyi şekilde Kayserispor maçına hazır olmak istiyoruz. Şu anda kaybedilmiş bir liderlik durumu var ve bizim ait olduğumuz yer, liderlik koltuğudur. Şu anda geriye düşmüş olsak da liderliği almak istiyoruz. Liderliği almak için önümüzdeki maçları kazanmamız gerektiğinin farkındayız. Sahadan galibiyetle ayrılmak için elimizden geleni yapacağız. Her şeyin normale dönmesini istiyoruz ve bu da bizim lider olmamızla ilgili.  Fenerbahçe’nin ait olduğu yer; zirvedir, liderliktir. Kendim için bir şeyler söylemek gerekirse de, yüzde yüz hazırım. Fiziksel anlamda kendimi çok iyi hissediyorum. Maç oynayabilecek durumdayım. Takımıma yardımcı olabilecek seviyedeyim. Umarım her şey yolunda gider. Bizim hedefimiz bu hafta 3 puanı almak.” dedi.
 

Josef de Souza:“Bazı şeylerin normalleşmesine izin veremem”

Basında hakkında çıkan haberlere de açıklık getiren başarılı oyuncu, “Dün, Türk bir arkadaşım yayın organında çıkmış röportajımı yolladı. Bana, ‘böyle bir röportaj yaptın mı?’ diye sordu. Ben de kesinlikle böyle bir röportaj yapmadığımı söyledim. Daha sonra bu durumu Kulübümüzdeki yetkililerle paylaştım. Ben buradan şu mesajı vermek istiyorum: Böyle şeylerin normalleşmesine izin vermek istemiyorum. Benim ağzımdan çıkan röportajları, kulüp yayın organlarından okumadıkça inanmayın,  çünkü ben sadece Fenerbahçe Televizyonu’na konuşuyorum. Görüşlerimi sadece Kulüp yayın organlarıyla ya da Kulübümüzün izin verdiği yayın organlarıyla paylaşıyorum. Bu nedenle dün benim ağzımdan yazılan röportaj, kesinlikle yalandır ve böyle bir şeyin normalleşmesine izin vermek istemiyorum. Eğer şimdi açıklamazsak ileride daha kötü şeyler yazabilirler. Daha ağır yalanlarda bulunabilirler. Bu tarz şeyler olmadan ben bu yalanları önlemek istiyorum. Bir kez daha belirtmek isterim, benim ağzımdan yazılan röportaj kesinlikle yalandır ve bunu taraftarlarımızla paylaşmak istedim.” diyerek sözlerini noktaladı.