05.04.2014

"hedefimiz Kupa İle Dönmek"

Euroleague Women 8’li Finalleri için Rusya’nın Ekaterinburg kentinde bulunan ve Pazartesi günü Kayseri KASKİ ile oynayacağı maçının hazırlıklarına başlayan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızda, oyuncularımızdan Birsel Vardarlı ve Esmeral Tunçluer, Resmi İnternet Sitemize açıklamalarda bulundular.

 

Geçtiğimiz sezon elde edilen Avrupa ikinciliği gibi önemli bir başarıyı bu sezon Avrupa Şampiyonluğu'nu kazanarak bir adım daha ileriye götürmek istediklerini söyleyen Birsel Vardarlı ve Esmeral Tunçluer, bu başarıyı elde edebilecek kadroya da sahip olduklarını dile getirdiler.

 

Birsel Vardarlı: "Kupayı alabilecek güçteyiz"
Kupayı kazanabilecek kapasiteye sahip bir takım olduklarının altını çizen Birsel Vardarlı, "Bu sene hedefimiz kupa ile dönmek. Buraya kadar hiç kaybetmeden geldik. Ama burası Euroleague ve burada her takım güçlü. Üstelik bu son sekiz takım arasındaysa… Şu an bizim için önemli olan gruptan çıkmak ve geçen seneki başarıyı bu sene kupa ile tamamlamak. İnanıyorum ki, burada da namağlup bir şekilde istediğimiz bir noktaya ulaşacağız. Çünkü takımdaki her oyuncu çok kaliteli. Bunu yapabilecek kapasitedeyiz" dedi.


Grubumuzda yer alan diğer Türk takımlarını da değerlendiren Birsel Vardarlı,"Daha önceden Galatasaray ile aynı grupta yer almıştık. Bu sene de Kayseri KASKİ grubumuzda yer aldı. Birbirini iyi tanıyan takımlarız. Bizim yapmamız gereken tek şey, her maç kazanmak. İyi oynayarak kazanmak istiyoruz. Takımdaki her oyuncunun hedefinde, kupayı kazanmak var" diye konuştu.

 

Esmeral Tunçluer: "Geçen seneki başarıyı bir adım daha ileriye taşımak istiyoruz"
Esmeral Tunçluer ise,"8’li finallerde olduğumuz için çok mutluyuz. Geçtiğimiz sezon burada çok önemli bir başarıya imza atmıştık. Bu sene de, bu başarıyı bir adım daha ileriye götürerek kupayı istiyoruz. Grubumuza baktığınızda arka arkaya zorlu maçlar oynayacağız. Öncelikle Kayseri maçını kazanıp turnuvaya iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz" açıklamasında bulundu.