Hedefimiz; Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu

17.11.2011

Hedefimiz; Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu

2011-2012 CEV Voleybol Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etmeye hazırlanan Bayan Voleybol Takımımız Fenerbahçe Universal’in hedefi şampiyonluk.

Son iki yılda ülkemize bir Avrupa ikinciliği ve bir de Avrupa üçüncülüğü yaşatan, 2011 Dünya Kulüplerarası Voleybol Şampiyonası’nda zafere uzanan Sarı Meleklerimiz, şampiyonluk yolundaki ilk maçına 30 Kasım 2011 Çarşamba günü, 19:30’da Burhan Felek Spor Salonu’nda çıkacak.

Yardımcı Antrenörümüz Kamil Söz şampiyonluk yolundaki en büyük avantajımızın ’inanç’ olduğunu şu cümlelerle dile getirdi:
"2011-2012 CEV Şampiyonlar Ligi’ne Almanya’nın güçlü takımlarından Dresdner SC takımı ile oynayacağımız maçla başlıyoruz. Son iki yıldır iyi bir performans gösterdiğimiz Şampiyonlar Ligi’nde şu ana kadar bir ikincilik ve bir üçüncülük aldık. Hedefimiz her zaman Şampiyonlar Ligi’nde şampiyon olmak. Ama başarılı olmamıza rağmen bir türlü şampiyonluğu yakalayamadık. Fakat her geçen yıl daha da tecrübelendik, daha da hırslandık. Fenerbahçe Universal olarak bu yıl hedefimize ulaşacağımıza inanıyoruz. Bu inanç yöneticilerimizde, teknik heyetimizde ve en önemlisi oyuncularımızda mevcut"

Takım Kaptanımız Seda Tokatlıoğlu ise, "Şampiyonlar Ligi’nde son iki sezon çok iyi dereceler elde ettik. Artık Fenerbahçe’yi tüm Avrupa tanıyor ve tüm rakiplerimiz gücümüzün farkında. Her sezon olduğu gibi bu sezona da şampiyonluk parolası ile başlıyoruz. Grubumuzda güçlü takımlarla mücadele edeceğiz. Ama biz de güçlü bir ekibiz. Çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Seviyenin en yüksek olduğu bu ligde her maçımızı tek tek aynı ciddiyetle oynayıp kazanmak istiyoruz" dedi.

2011-2012 CEV Voleybol Şampiyonlar Ligi B Grubu’nda yer alan takımımızın diğer rakipleriyse Azerbaycan’dan Rabita Bakü ve Fransa’dan ASPTT Mulhouse.