"hem Mental, Hem Fiziki Olarak Yorgun Dönem Yaşadik"

02.09.2012

"hem Mental, Hem Fiziki Olarak Yorgun Dönem Yaşadik"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, Sivasspor ile oynanan Spor Toto Süper Lig’deki 3. hafta mücadelesinin ardından zorlu bir periyodu geride bıraktıklarını belirterek; "İçinde 4 ön eleme, 1 Süper Kupa, 3 de lig maçının olduğu sert bir tempoyu geride bıraktık. Milli maç arasında en azından oynamayan oyuncular dinlenerek güç depolayacak. Hem mental, hem fiziki olarak yorgun dönem yaşadık" dedi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman; "Zorlu bir dönemden geçtik. Gerek Avrupa, gerekse de Lig maçlarıyla yoğun bir maç trafiğimiz vardı. Milli maç arasında en azından oynamayan oyuncular dinlenerek güç depolayacak. Hem mental, hem fiziki olarak yorgun dönem yaşadık. Bunun izleri de Sivasspor karşısında ufak tefek de olsa vardı. Sivasspor gibi kaliteli bir ekip karşısında girebileceğimiz kadar gol pozisyonuna girdik, ama topu içeri sokamadık. İlk yarıda çok doğru işler yaptık; özellikle hücumda. Kaybedilmiş iki puan olarak görüyorum" şeklinde konuştu.

Cristian Baroni’nin maç kadrosunda olmaması ile ilgili de konuşan Kocaman; "Baroni’nin antrenman temposu çok düşüktü. Son zamanlarda anlam veremediğim bir durum bu. Antenörler sürekli futbolcularla birlikte uyum içerisinde çalışıyorlar. Fenerbahçe’de son dönemde oynamayan oyuncuya yönelik haberlerle bir yangın hali meydana getiriliyor. Bu doğru bir şey değil" açıklamasını yaptı.

Sivasspor karşısında ilk on birde sahaya çıkan oyuncumuz Alex de Souza’nın performansı ile ilgili de konuşan Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman; "Genel olarak bütün oyuncular beklediğimizin üzerinde hareket ettiler. Tek tek değerlendirmek yerine genel anlamda iyi olduğumuzu söyleyebilirim. Mental ve fizik olarak bu yorgunluğa rağmen böylesine iyi mücadele etmek güzel idi" dedi.