"her Şeye İnat Dimdik Ayaktayiz"

19.05.2012

"her Şeye İnat Dimdik Ayaktayiz"

Fenerbahçe Spor Kulübü Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan Başkanvekilimiz Nihat Özdemir "Yaşamakta olduğumuz tüm olumsuzluklar ve bu olumsuzlukların karşısında her şeye inat dimdik duruşumuz, birlik-beraberliğimiz; Fenerbahçe’nin hiçbir zaman yalnız kalmayacağını, asla yıkılmayacağımızı, tüm dünyaya kanıtlamıştır" dedi. Nihat Özdemir’in toplantıda yaptığı konuşma şöyle:

Genel Kurulumuzun Sayın Üyeleri,

Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım ve yönetim kurulumuz adına hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

Ulu Önder Atatürk’ün, Samsun’a ayak basarak Kurtuluş Savaşı’nın ilk adımını attığı ve gençlere armağan ettiği bu anlamlı günü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyoruz.

Bu önemli, bu büyük günün, Ulu önder tarafından gençlere armağan edilmesi, Atatürk’ün gençlere verdiği değerin en açık göstergesidir.

Bize bıraktığı, emanet ettiği her şey için Atatürk’e bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Sizlerle, yeni salonumuz Fenerbahçe Ülker Arena’da buluşmanın verdiği gururu yaşıyoruz. Fenerbahçemize büyük katkılar sağlayacağına, Kulübümüzün vizyonunu bir adım daha genişleteceğine inandığımız bu salonda, Fenerbahçe için daha nice başarılar dileyerek sözlerime başlamak istiyorum.

Yönetim Kurulumuz, 2011 takvim yılı çalışma dönemini tamamlayarak Kulübümüzün  Olağan Genel Kurulu’nda huzurlarınıza gelmiş bulunmaktadır.

Fenerbahçemiz, 3 Temmuz 2011 sabahından bu yana Türk Spor tarihinde eşi benzeri görülmemiş ve özellikle biz Fenerbahçelileri çok üzen bir süreç yaşamaktadır. Bugün geldiğimiz noktada, bazı arkadaşlarımız tahliye edilmiş olsalar da Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım ve Asbaşkanlarımızdan Sayın İlhan Ekşioğlu halen Metris’te tutuklu bulunmaktadırlar.

Bu durum, camiamızı ve tüm kamuoyunu rahatsız etmekte ve derinden yaralamaktadır.

Temennimiz; Başkanımız ve Sayın Ekşioğlu’nun bir an önce özgürlüklerine kavuşmalarıdır.

Bugün, burada yeniden Fenerbahçe başkanlığına aday olan Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım’ın aramızda bulunmamasının verdiği derin üzüntü ile bir kongre yapıyoruz.

Ancak inanıyoruz ki adalet eninde sonunda tecelli edecek; Başkanımız ve Sayın Ekşioğlu bir an önce tahliye olarak görevlerinin başına dönecekler ve Fenerbahçemiz için çalışmaya devam edecekler.

Bu zorlu sürecin ardından; bizler, bugün sizlerin karşısına başarılar ve kupalar ile çıkabildiysek; bu, camiamızın, taraftarlarımızın birbirine sımsıkı kilitlenip Kulübümüze sahip çıkması neticesinde gerçekleşmiştir.

Yaşanan onca olumsuzluğa rağmen camiamız dik duruşunu bozmamış, emeğe olan inancını birgün dahi yitirmemiştir. Asırlık çınar olan Kulübümüz, yarınlara eskisinden daha sağlam bir biçimde umutla, güvenle, kendinden emin bir şekilde bakmaya başlamıştır.

Bu noktada, Kulübümüzün gerçek sahipleri olan siz kongre üyelerimize, sporcularımıza, kulüp çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz. Bizleri birgün bile yalnız bırakmayan, sürecin ilk gününden bugüne, kelimelerle tarif edemeyeceğimiz tutum ve bağlılıkları ile Fenerbahçe’nin asıl gücü olan Büyük Fenerbahçe taraftarına da huzurlarınızda birkez daha teşekkür etmek istiyorum.

Yaşamakta olduğumuz tüm olumsuzluklar ve bu olumsuzlukların karşısında her şeye inat dimdik duruşumuz, birlik-beraberliğimiz; Fenerbahçe’nin hiçbir zaman yalnız kalmayacağını, asla yıkılmayacağımızı, tüm dünyaya kanıtlamıştır.

Biz, koca bir ailenin bireyleri olarak, bugün, yarın, mağlubiyette, galibiyette, her zaman kulübümüzün yanındayız. Bizi birbirimize bağlayan ve bizi tüm dünyaya örnek kılan bu güç işte bu inancımız ve sevgimizden geliyor.

Bundan sonra yapmamız gereken; bu güç ve inançla Fenerbahçemizi daha ileriye taşıyacak adımları yine hep birlikte atmaktır.

Bu bilinç ve sorumluluk ile şu anda burada bulunan ve kulübüne sonuna kadar sahip çıkan siz değerli kongre üyelerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. İyi ki varsınız, iyi ki Fenerbahçeliyiz…


Değerli üyelerimiz, kulübümüzün geçtiğimiz yıl ve içinde bulunduğumuz yıla ilişkin gerek ticari gerekse sportif faaliyetleri ve başarılarına ilişkin tüm detayları, sizlere dağıtmış olduğumuz kitapçıklarda ayrıntılı olarak bulabilirsiniz.

Kongremizin, kulübümüze ve büyük camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum."

Öte yandan Nihat Özdemir, konuşmasının ardından yönetici arkadaşlarını tek tek tanıtarak, çalışmalarından dolayı da arkadaşlarını tebrik etti.